15 maja - Międzynarodowy Dzień Rodziny.

Jaka jest moja Rodzina? 
Bardzo długo zastanawiałam się nad tą odpowiedzią. 

Na pewno nie jest idealna. Zdarza się nam mieć gorszy dzień, znaczy taki w którym mamy ochotę na samotny spacer czy zamknięcie sie za drzwiami łazienki. (a tam ciszy i tak nie znajdziemy). 
Jest mała. System 2+1 wciąż bardzo mnie smuci, ale nie widać nadal szans na to, aby w najbliższym czasie coś się zmieniło. 

Staramy się znaleźć czas dla siebie, chociaż każdego dnia pędzimy jak szaleni, w pogoni za dobrym bytem. W wolnej chwili spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu - to zdecydowanie daje nam radość. 

A jaka jest Twoja Rodzina?


Jakiś czas temu wpadłam na stronę Mamrodzinę . i to właśnie z niej dowiedziałam się, że 15.05 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny.
Fundacja Humanites z tej okazji zorganizowała akcję "Dwie godziny dla Rodziny". Na czym ona polega? Otóż, zgłoszona firma daje pracownikom możliwość szybszego wyjścia z pracy i spędzenia czasu w myśl tegorocznego hasła "Muzyka i Pokolenia". 

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na budowanie międzypokoleniowych więzi w rodzinie opartych na szacunku, otwartości i wzajemnej ciekawości. Pobudzanie rodziców do częstych rozmów z dziećmi zarówno na codzienne jak i inspirujące tematy. Podkreślenie roli rodziny w kształtowaniu postaw i wartości młodego pokolenia. 
Ponadto zwrócenie uwagi pracodawców na fakt, iż pracownik poza swoją rolą zawodową pełni również inne istotne role w życiu społecznym będąc rodzicem, małżonkiem, dziadkiem.


Patronat honorowy nad akcją objęła Pani Prezydentowa, a do akcji zgłosiło się sporo znanych firm. 

Osobiście uważam, że to bardzo fajna inicjatywa. Dzień dla Rodziny powinien mieć miejsce co prawda znacznie częściej i nie tylko z jakiejś okazji. Celebrujmy każdą wolną chwilę z Rodziną, bo co by nie mówić bez rodziny człowiek jest nikim. 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger