6 pomysłów na to, aby Twój dzień był lepszy!

Mówią, że najważniejsza chwila w ciągu dnia to poranek. Jeśli wstaniesz lewą nogą, masz przechlapane. A jeśli budzisz się w złym humorze, to nastaw się, że dzień będzie długi i do kitu. 
Mam dla Ciebie kilka złotych rad. Jak sprawić, aby każdy dzień był piękny? 


1. Nie zostawiaj bałaganu z poprzedniego dnia. 
Wiadomo, że każda matka czeka wieczorami tylko na kąpiel i możliwość utulenia swojego Bąka pod ciepłą kołderką. Sama tak mam, że jak Młody już ląduje w łóżku, wszystkie siły witalne wyparowują ze mnie jak gaz z otwartej wody mineralnej.  Ale ostatnio staram się ogarnąć jak najwięcej, aby na dzień dobry nie musieć witać się ze zlewem pełnym brudnych naczyń i nie zbierać zabawek z podłogi. To nic, że koło południa historia zatacza magiczny krąg. Ważne, że poranek jest niemal idealny !

2. Puść ulubione radio, lub program w tv. 
Lubisz oglądać telewizję śniadaniową? Włącz ją. Ja uwielbiam sprzątać, gotować, prasować przy radiu. Podrygując każda czynność wykonywana jest z lekkością i łatwością, a i nawet jakby nieco szybciej. 

3. Wypij do śniadania ciepłą kawę lub herbatę. 
Wszystko inne poczeka! Masz cały dzień na tą bieganinę. Zrelaksuj się i nastrój pozytywnie. Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

4. Zrób w ciągu dnia sobie przerwę. 
Zjedz ulubione ciastko, wypij drugą kawę czytając czasopismo, lub ulubioną książkę. Wykorzystaj chociaż 20 minut drzemki lub pobytu Dziecka w przedszkolu dla siebie. Zrób to co lubisz, nastrój się pozytywnie, podładuj akumulator. 

5. Nie biegnij na autobus. 
Przejdź się na spacer po zakupy, lub po przedszkolu pojedź z Dzieckiem do parku. Pooddychajcie świeżym powietrzem, wystawcie buzie do coraz piękniej grzejącego słońca. 

6. Szykuj posiłki na kilka dni. 
Zupa czy danie jednogarnkowe zawsze może postać w lodówce i smakuje równie dobrze jak pierwszego dnia. Oszczędzaj czas i siły. 

A może jeszcze coś dodamy do tej listy? 

2 komentarze:

Unknown pisze...

Ja ostatnio pije kawe usypiajac syna w wozku na dworze,przy okazji opalajac sie i lapiac witamine d ze slonca ;-) takze czysty relaks juz od samego rana ;-) taka chwila odpoczynku przy okazji wyrabiania sobie bicepsa w rece lub miesni w nodze,gdy wozek jezdzi do przodu i do tylu ;-) czyli przy okazji poranna rozgrzewka ;-) jak maly szybko zasnie,to humor gwarantowany :-D

mother and son pisze...

i prawidłowo! :)
Bardzo dobre podejście i rozwiązanie ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger