Może nad morze? {Dlaczego warto wybrać się na wakacje nad Bałtyk?}

Pogoda nad naszym morzem w te wakacje jest bardzo kapryśna. Co chwile zbierają się chmury, a wiatr zrywa parawany poustawiane na plaży. Sprawdziły się przepowiednie meteorologiczne, mówiące, że w te wakacje jeśli chcemy się wygrzać lepiej wybrać się w egzotyczne kraje. 

Ale nasze polskie morze to nie tylko opalanie w ponad 30-stopniowym skwarze. Pobyt nad Bałtykiem niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. 


Powietrze nasycone jodem poprawia odporność. Właśnie podczas wiatru, kiedy fale są wyższe powstaje mgiełka areozolu morskiego, którą łatwiej przechwycić naszym nozdrzom ;) Wyjazd nad morze to zmiana klimatu, do którego nasz organizm musi się dostosować - jest to dla niego wysiłek, który mobilizuje go do energicznego działania. Jest więc to forma treningu. Prawie jak darmowa siłownia ;)

Nadmorski klimat ma dobroczynny wpływ na nasze dzieci. Aby jednak ich organizm skorzystał pobyt musi trwać minimum dwa tygodnie. W nadmorskim powietrzu jest wiele jodu, który ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszej tarczycy. (Jak dla mnie - bomba!) ;) Dlatego lubię spacerować nad morzem. 

Morska bryza dotlenia nasz organizm, zwiększa powierzchnie płuc wykorzystywaną przez organizm, nawilża oskrzela, śluzówkę nosa. 
Pobyt nad naszym morzem, to też raj dla alergików. Wiatr od morza jest czysty, uwolniony od pyłków, a sam szum fal i skrzek mew odpręża i relaksuje - serio. Ja polecam spacery tuż koło 8-9.00 rano, kiedy plaże są jeszcze puste. Siądźcie na ławce i wsłuchajcie się w otaczający Was spokój. Dla mnie to ładowanie baterii na cały dzień. 

Podczas wczasów nad morzem warto zafundować sobie prócz spacerów kąpiel. 
Nie w basenie, ale właśnie w dość chłodnym Bałtyku. Kąpiel w nim to doskonała kuracja odmładzająca, stymulacja metabolizmu (też jesteście głodni po kilku minutach pływania? - RAJ DLA NIEJADKÓW :) ). Taka kąpiel zrelaksuje i rozluźni Wasze mięśnie, nawilży skórę i poprawi krążenie krwi. 

Same pozytywy. To co? 
Może nad morze? :)

1 komentarz:

greeneyekitty22 pisze...

oo nie! już więcej nad polskie morze nie pojadę, chyba, ze na trzy dni, ale nie na odpoczynek...pogoda jest KOSZMARNA, wiecznie pada, a dzieci smutne bo loda nie mogą zjeść :/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger