Listopadzie, daj się lubić !

Nie lubię jesieni. Lubię tylko jej początek. Później, kiedy pada deszcz, kiedy musze wyciągnąć ciepłe kurtki, kiedy przesuniemy zegary - już nie. Szybciej zapadający zmrok, krople uderzające o balustradę balkonową działają na mnie depresyjnie. 
Ten listopad jest szczególnie taki. Wciąż próbuje odnaleźć w sobie nowe pokłady sił na dalsze działanie. Próbuje ogarnąć otaczającą nas rzeczywistość. Ratuje się wszelkimi dozwolonymi sposobami. I jeśli czujesz się podobnie - zamierzam się z Tobą podzielić swoimi sposobami! Może jakoś się uda. I Tobie i mnie przetrwać ten trudny jesienny okres.1. SEN.

Jeśli tylko masz możliwość. Śpij. Zamknij oczy i nie patrz za okno. Okryj się ciepłym kocem i przyłóż głowę do poduszki. Sen nie tylko leczy, ale i ochroni Cię przed marazmem długiego, szarego dnia. Gorzej jeśli masz pociechę, która nie przepada za tą czynnością. Moja właśnie do takiego elementu się zalicza. Niestety. 

2. GIMNASTYKA.

Podczas wysiłku wydzielają się endorfiny. Ponoć mają zbawienną moc. Bo uwalniają w nas pokłady pozytywnej energii. Ja tam nie przepadam za bieganiem, ale na spacer jeśli nie pada lubię się wybrać. 

3. CIEPŁA HERBATA ZAMIAST KAWY.

Aktualnie w biedronce w promocji są przepyszne herbaty. Smak szarlotki z cynamonem oraz muffinek z jagodami. Jakoś na widok samych nazw człowiek się uśmiecha. My zaopatrzyliśmy się właśnie w te dwie i zamierzam codziennie na rozgrzewkę pić chociaż jeden kubek. 

4. SPOTKAJ SIĘ Z PRZYJACIÓŁMI.

Idealnie mieć kogoś bliskiego, do kogo można wyskoczyć na wspomnianą herbatę. Jeszcze lepiej, jeśli ten ktoś ma dzieci w podobnym wieku, co by zajęły się wspólną zabawą. Ploteczki dobrze robią każdej kobiecie - nie ukrywajmy tego. 

5. KILKA KOSTEK CZEKOLADY. ewentualnie cała. 

Ona nigdy ni pyta. Zawsze rozumie. Każda kostka wywołuje uśmiech, każda smakuje tak samo pysznie. Pozwól sobie czasem na chwilę rozpusty. Jesień to naprawdę ciężki czas. A czekolada daje ogrom radości. 

6. DOBRA KSIĄŻKA.

Lub kilka. Uwielbiam i świetnie się przy tym relaksuje. 

7. UGOTUJ COŚ.

Najlepiej z jakimś małym, chętnym pomocnikiem. 
Niech to będą ulubione ciastka lub pyszna sałatka. A potem przygotujcie wspólnie stół i zasiądźcie do rodzinnego pałaszowania, popijając pyszną, ciepłą herbatę. 

8. OBEJRZYJ DOBRĄ KOMEDIĘ.

Codzienna dawka śmiechu przy dobrym filmie to na pewno dobry pomysł. A może wieczorne potyczki w ulubioną planszówkę? 

Powodzenia!4 komentarze:

La Petite Polonaise pisze...

Ja bym jeszcze dorzuciła: "wyjdź na długi jesienny spacer" ;) Prawda, że listopad czasem potrafi dać w kość. Szaro, buro, zimno i deszczowo za oknem. Mnie podtrzymuje na duchu świadomość, że już niedługo Gwiazdka! <3 Pozdrowienia z Paryża!

Agata Wierzgacz pisze...

Gorąca herbatka ,ciepły koc , spotkania ze znajomymi , zakupy :-) najbardziej lubię okres świąteczny , bo jest wolne od szkoły ;)

Lady Flower pisze...

Wszystkie rady mi się podobają i do wszystkich zamierzam się stosować. Szczególnie do tych o czekoladzie i dobrej książce :)

Unknown pisze...

Zamierzam robić wszystkie te rzeczy i może jakoś przeżyjemy ten listopad :)
Pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger