Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. TARGI GRA I ZABAWA! Relacja.

W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w genialnym evencie. 
Owy event był tak świetny, emocjonujący, że nasz syn pierwszy raz od niepamiętnych czasów wieczorem przeżywał go i nie mógł zasnąć. "Oczka mi się nie chcą zamykać" - narzekał leżąc wieczorem już pod kołderką.


Bo właśnie o nich mowa odbywały się w gdańskim AmberExpo
Dwa dni przesycone zabawą. Raj trwający niemal 8h. Wchodzisz i nie wiesz na co patrzeć. Wchodzisz i nie wiesz w którą stronę iść, bo chcesz zobaczyć wszystko od razu. Zatrzymać się chociaż na chwilę przy każdym stoisku, obejrzeć i zagrać w każdą grę. 
A możliwości takie były. Każdy z wystawców na swoim stoisku ofiarowywał potencjalnym nabywcom i pasjonatom możliwość zagrania / wypróbowania swoich "wytworów".  Warto też wspomnieć, że każdy wystawca był bardzo pozytywnie nastawiony, podchodzili, zagadywali, tłumaczyli z uśmiechem na twarzy. 


Rabaty kusiły. Gry z cenami niższymi o 40% i więcej. Nie mogliśmy przejść obojętnie i skusiliśmy się na "Wyścig Tomka" od Trefla. 

Dodatkowo w centralnym punkcie utworzono wypożyczalnię z 1650 grami. Wśród nich można było znaleźć sporo premier. Wystarczyło podać numerek z opaski i usiąść przy przygotowanych stoliczkach. Wcześniej wolontariusze instruowali jak należy w wybraną pozycję grać.
Ze względu na Bartiego zagraliśmy tylko w dwa dziecięce tytuły, ale na bank jakbyśmy byli sami przyjechalibyśmy z samego rana i po zwiedzeniu wszystkich boksów - gralibyśmy do utraty tchu. Podczas eventu pomyślano także o najmłodszych uczestnikach, tworząc zakątek zabawy, w którym mieściły się dwa dmuchane zamki, trampolina, stół z eksperymentami, kręgle, mini boisko do gry w piłkę. Jednym słowem raj :)
Na targi przyjechali najważniejsi wydawcy i dystrybutorzy planszówek w Polsce, z własnymi produkcjami oraz z polskimi wersjami zagranicznych hitów. 
Targi to nie tylko zabawa, możliwość epileptycznego zapoznania się w wymarzonymi produkcjami. To też warsztaty dla osób, które interesują się tym tematem od podszewki. Dają one możliwość poznania tajników procesów projektowania gier. W czasie eventu odbywały się również przedstawienia teatralne (na które suma sumarum nie dotarliśmy, bo pochłonęła nas gra), konkursy z nagrodami, oraz różnorodne pokazy i turnieje. 
Zostały także ogłoszone wyniki w plebiscycie na Grę Roku 2016 . 

Wśród wystawców mogliśmy spotkać : 

Adamada
Albi Polska Sp. z o.o.
Aleplanszowki.pl
Baldar
Fanatyk.pl
Fiszki
Granna
Świat Zabawek
Rebel
RubiArt
Trefl SA
Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
Wydawnictwo EneDueRabe S.C.


Dzieciom czas umilali : 


Multikino

JumpCity
Centrum Nauki Eksperyment

Z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy Panią z ekipy Multikina, która została "poderwana" przez naszego nieletniego syna i zaproszona do wspólnej zabawy torami i pociągami z "Tomka i przyjaciół". :)Co tu dużo mówić. Zdjęcia przekażą więcej niż najpiękniej skomponowana treść. Możecie wierzyć na słowo, że jeśli tylko zastanawiacie się czy warto takie eventy odwiedzać (zwłaszcza z Małym dzieckiem) to moja odpowiedź brzmi : Warto. 
Bartek był naprawdę zachwycony, a Jego zachwyt cieszył moje oczy i serce. Uważam, że dzieci powinny bywać w takich miejscach, ze względu na ich rzadkość. Rodzinnie spędzony dzień na targach ciągnie za sobą dalsze rodzinne poczynania. Wszak, nie od dziś wiadomo, że gry planszowe łączą pokolenia i warto nimi zainteresować dziecko od najmłodszych lat! 

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w Targach! 12 komentarzy:

Natalia pisze...

Z grami planszowymi zawsze jest masa emocji! To doskonały pomysł na rodzinne popołudnia i wieczory. Nic nie integruje ludzi bardziej jak dobra zabawa :)

Unknown pisze...

Rewelacyjny event! Widać, że Bartek mega zadowolony. Ja pewnie bym dostała zawrotów głowy od tych atrakcji! Rewelacja!

NieDomowaKura.pl pisze...

Ależ wspaniała inicjatywa. Chyba bym oszalała ze szczęścia- tyyyle gier w jednym miejscu. Muszę poszukać podobnego wydarzenia bliżej domu.

Unknown pisze...

Moj syn byłby w siódmym niebie. Fajnie spędzony czas ;)

Unknown pisze...

Super wydarzenie! Z żoną chodzimy czasem na "wieczory z planszówkami" ale to jest zupełnie inna skala.
Musieliście mieć super weekend! :)
Dawid M

Agata Wierzgacz pisze...

Wow to raj na ziemi :-) Cudownie spędziliście czas :-) Szkoda , że nie ma w pobliżu naszego zamieszkania takich eventow.Bardzo lubimy grać w gry ;)

Yakie Fayne pisze...

oooo ale super wydarzenie! ta gra z krzesełkami nas kusi :)

Unknown pisze...

Fajna inicjatywa! Tomek spodobałby się i nam ;)

alexanderkowopl pisze...

Ale musiałobyć fajnie :)

Unknown pisze...

Super że są takie eventy!

Mama Marta pisze...

Świetna sprawa! Po prostu raj dla dziecka... i rodzica ;) My z mężem uwielbiamy planszówki, mam nadzieję, że synek pójdzie w nasze ślady ;)

Save the Magic Moments pisze...

Ale świetna sprawa :) choć nie wiem, czy mój ancymonek nie zrobiłby tam mega bałaganu i spustoszenia :) heheh

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger