Święta na szklanym ekranie, czyli obowiązkowe filmy na święta.

Mam dla Was listę najlepszych filmów o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie i umilicie sobie klimat oczekiwania na ten piękny wieczór. 

The Holiday


Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.Rodzinny dom wariatów."Rodzinny dom wariatów" to tragikomedia, choć dość nierówna. Bohaterowie przeżywają swoje dramaty w milczeniu i samotności, a razem śmieją się i udają idealna rodzinę. O swoich problemach nie rozmawiają, frustracja ujawnia się w złośliwych żartach i docinkach. I choć w tych właśnie momentach powinno być smutno - reżyser chce, by było śmiesznie. Oprócz słownych przepychanek dramat mają przełamać slapstikowe chwyty - ktoś się przewraca, wypada z autobusu, oblewa, wpada na kogoś. Całość pozostaje nieprzekonująca i chwilami strasznie nudna, zupełnie jak niektóre spotkania rodzinne. Powtarza(m) się, że rodzina najlepiej wychodzi razem na obrazkach. Tyle że nie ruchomych.


Ekspres polarny


Chłopiec powątpiewający w magię Świąt Bożego Narodzenia zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby św. Mikołaja.

Grinch


W małej wiosce o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Samotnik Grinch, który nienawidzi świąt, robi wszystko, by je zniszczyć.

Elf


Buddy jeszcze jako niemowlę zostaje przygarnięty przez elfy Świętego Mikołaja. Gdy zaczyna dorastać, sieje spustoszenie na Biegunie Północnym z powodu swoich rozmiarów. Musi więc przenieść się do świata ludzi, dlatego wyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu ojca i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się jednak, że życie w wielkim mieście nie należy do przyjemności. Jego biologiczny ojciec jest chciwym sknerą, a ośmioletni przyrodni brat Buddy'ego nie wierzy w Świętego Mikołaja. Nawet bałwany nie są przyjacielsko nastawione, właściwie nie chcą się w ogóle odzywać. Najgorsze jest jednak to, że wszyscy zapomnieli, jakie jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Buddy będzie więc musiał, używając prostych elfowych metod, odzyskać rodzinę, poznać swoje przeznaczenie oraz ocalić Święta dla Nowego Jorku i całego świata

Śnięty Mikołaj
(Mój numer jeden!)Scott Calvin, rozwodnik ciężko pracuje, ale lubi to, więc nie ma czasu by choćby od święta zająć się swoim synem. A nawet jak ma z nim spędzić Święta Bożego Narodzenia, to jest to bardziej nieszczęście dla nich obu, niż przyjemność, gdyż nie jest w stanie znaleźć z synem wspólnego języka. Charlie ma ojca za sztywnika i wapniaka. Na dodatek Scott podczas Świąt przypadkiem nakrywa Świętego Mikołaja, który przez niego ma cieżki wypadek. Charlie namawia swojego tatę, aby ten zastąpił Mikołaja, by nie zawieść milionów dzieci na całym świecie ... 

Opowieść WigilijnaNajnowsza adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scrooge’owi, jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie, jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.

Gdzie jest Gwiazdka?Dawno, dawno temu jedyna córka władcy niewielkiego królestwa, Złotowłosa, wybrała się do lasu w poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia i... słuch o niej zaginął. Królowa zmarła z żalu i tęsknoty za córką, a król przeklął Gwiazdę, sprawiając, że w jego królestwie nastały smutek i ciemność. Legenda jednak głosi, że Złotowłosa wciąż żyje i powróci do królestwa, gdy tylko król odnajdzie Gwiazdę i przywróci jej blask. Odtąd król szuka Gwiazdy w każde Boże Narodzenie, lecz na próżno. Tuż przed świętami ostatniej szansy do królestwa trafia 12-letnia Sonja, porwana przez bandę rozbójników. Dzielnej dziewczynce udaje się uciec od porywaczy, a przy okazji poznać smutną historię króla. Wzruszona jego losem i dobrocią, Sonja przysięga mu pomóc i wyrusza w długą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu magicznej Gwiazdy...

Kevin sam w domu


Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku małego zamieszania zapominają ze sobą zabrać Kevina (Macaulay Culkin). Ośmioletni chłopiec zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami (Joe Pesci, Daniel Stern), którzy tylko czyhają, by okraść dom McCallisterów.

Cztery Gwiazdki


Para usiłuje odwiedzić każdego z czwórki swoich rozwiedzionych rodziców w dzień Bożego Narodzenia. 

Świąteczna gorączkaZapracowany biznesmen, na chwilę przed Wigilią, stara się dokonać rzeczy niemożliwej - zdobyć Turbo-Mana dla swojego syna.

Fred Claus - Brat Świętego Mikołaja.


To historia, której jeszcze nie słyszałeś, zabawna i chwytająca za serce komedia o Fredzie Clausie, bracie Świętego Mikołaja - który w niego nie wierzy! Dorastając w cieniu świątobliwego Mikołaja, Fred zupełnie zatracił wiarę w Święta. Jednak, pewnej magicznej zimy, Fred leci na Północ (pierwszą klasą zaprzężoną w renifery) i dowiaduje się, że jego brat ma kłopoty: podstępny ekspert pomiaru wydajności chce zlikwidować Święta... na zawsze! Wyrusz w przezabawną przejażdżkę saniami i zobacz, jak Fred pomaga uratować Święta i na nowo odkrywa dar, jakim jest rodzina.

Rudolf czerwononosy Renifer.


Młody renifer Rudolf marzy o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja, jednak przeszkodą jest jego dziwny i będący obiektem drwin czerwony nos.

Artur ratuje GwiazdkęKiedy dostawa prezentu do jednego z sześciuset milionów dzieci nie dochodzi do skutku, Mikołaj i jego uzdolniony syn Steve uznają to za "dopuszczalny margines błędu". Jednak Arthur Christmas, nieprzystosowany najmłodszy syn Mikołaja, nie może tego znieść. Rozpoczyna szaleńczą misję i wyrusza, aby dostarczyć ostatni prezent na dwie godziny przed świątecznym porankiem. Jego komiczna przygoda sprawia, że przyszłość Bożego Narodzenia zostaje ocalona, a dysfunkcjonalna rodzina Mikołajów zacieśnia rodzinne więzi.
opisy pochodzą ze strony : www.filmweb.pl11 komentarzy:

Unknown pisze...

Holiday <3 - jeden z moich ukochanych absolutnie!

www.naszebabelkowo.pl pisze...

Jak wyżej - uwielbiam Holiday, natomiast pozostałe świąteczne filmy w większości są dla mnie po prostu oklepane i puszczane do obrzydzenia każdego roku (zwłaszcza Kevin, który śmieszy może po trzech pierwszych seansach, ale nie po trzydziestu ;) ) Pozdrawiam :)

Mama trójki pisze...

Skuszę się na Dom wariatów, bo nie znam :*

Zwykła Matka pisze...

Artur ratuje gwiazdkę, Cztery gwiazdki i wiele innych - uwielbiam :)

Asia Konieczna pisze...

Kevin już był w tym roku jakoś w wakacje... Lekko się zdziwiłam jak go zobaczyłam ;-)

Unknown pisze...

Uwielbiamy usiąść razem przed telewizorem i w przyjemnych i ciepłych okolicznościach domowych obejrzeć sobie lekką komedię :)

Ola | Chasing Colors pisze...

Holiday oglądam nawet dwa razy do roku i nigdy się nie nudzi! :) I jeszcze Love Actually :)
Pozdrawiam ciepło!
aleksandrakaliszan.com/pl

Unknown pisze...

Mój ulubiony trochę "świąteczny" film to Dzień świstaka :) Jest tam wszystko, co w filmach z powyższej listy (śnieg, miłość itp.) + cała masa śmiechu.

Gosia pisze...

Dzięki za inspirację, może wreszcie w święta znajdę chwile na film.

Unknown pisze...

Świetne propozycje! Już nie mogę się doczekać relaksu na kanapie ;)

Unknown pisze...

Muszę powiedzieć,że ogądałam tylko Kevina:)) Jakoś nie trawię tych amerykańskich produkcji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger