Niezwykła podróż... do kosmicznego świata planet, rakiet i robotów!

Bardzo lubię książeczki/karty wielokrotnego użytku. Wydanie 12-15 zł na czasopismo, lub kolorowankę, którą Bartek pokoloruje i rzuci w kąt bardzo mnie irytuje. 
Dlatego seria Kapitana Nauki podbiła moje serce.

Co prawda niektóre zadania są trudne.. za trudne według mnie dla 4-5 latka, Bartek znalazł sporo takich, które chętnie rozwiązuje. Dopasowywanie par, podążanie wyznaczoną drogą, odnajdywanie różnic, porównywanie w zakresie większy - mniejszy, klasyfikacja przedmiotów do zbiorów i liczenie w zakresie do 10. 

Oczywiste jest, że zadania typu : Pokoloruj gwiazdkę w której wynik działania wykazuje : 3. zdecydowanie jest nie do rozwiązania samodzielnego. 
W zestawie nad którym spędzamy sporo czasu, 
znajdują się suchościeralne karty ze stu
zadaniami, które wtajemniczają małego odkrywcę w tajemnice wszechświata. 
Mały kosmonauta dowie się, jakie są rodzaje ciał niebieskich, pozna kosmiczne pojazdy i nazwy przyrządów do obserwacji nieba i gwiazd.

100 zabaw z robotem Eliotem to zestaw rozwijających zadań, które są gwarancją wspólnej, twórczej rozrywki. Zagadki i zadania zawarte w książeczce i na 30 dwustronnych kartach nie tylko przybliżają nam życie na księżycu i odległych planetach, ale i wzbogacają słownictwo i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. 

Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne, autorskie ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci i zachwycą rodziców.
Efekt ścierania jest na prawdę świetny!
Karty wyglądają jak nowe, nie trzeba dużo siły, by zetrzeć ślady pisaka!
Polecamy!
Karty otrzymaliśmy w ramach współpracy z http://miastodzieci.pl/

3 komentarze:

Unknown pisze...

Podobne rozwiązania były chyba w serii z Czuczu :)

Mama trójki pisze...

Kupiłam Meli pod choinkę z tej serii Pisze litery. To wspaniała i rozwijającą forma zabawy. Najlepsze jest to, ze nawet, jak zapomnisz pościerać kart, to zmyjesz je gąbką z płynem ;)

Unknown pisze...

Moje za małe ale seria jest bogata, coś wybiorę dla młodszych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger