Wybierz się z nami ... w "Podróż do przyjaźni"Mała Biedronka zostaje porwana z polskiej, zielonej łąki. Naiwna, przyjacielska i niczemu niewinna Kropkowata, niesiona silnym wiatrem trafia na nieznane afrykańskie ziemie. Los zsyła jej nikczemnego i fałszywego węża, który obiecuje zaprowadzić ją do domu.


Nie od dziś wiadomo, że węże to kusiciele. Kuszą, nęcą, potrafią tak zamieszać w głowie, że ślepo im się ufa. I tak było i tym razem.
Kropkowata urzeczona zapewnieniami węża dotyczącymi odprowadzenia na ukochaną łąkę, skazuje się na śmierć?


Wąż i Kropkowata po drodze spotykają m.in Ptakoryba, poznają magiczne moce warzyw. Prowadzą dysputy o różnorodnej tematyce. Jednak biedna Biedronka nie zdaje sobie sprawy jak okropny plan kiełkuje w głowie obślizgłego gada.


Szczęście w nieszczęściu ich przygoda kończy się pozytywnie, ponieważ Wąż idzie po rozum do swej małej główki i stwierdza, że Kropkowata jest świetnym przyjacielem. Przyznaje się do swoich grzesznych myśli i pokornie przeprasza, za co dostaje buziaka w czółko.

Cała opowiastka jest rymowana. Szczerze mówiąc, dla naszego prawie czterolatka było to nieco męczące. W połowie czytania znużony stracił zainteresowanie. Więc nie polecamy Jej dla dzieci młodszych. Owszem, moralizatorskie przesłanie jakie ze sobą niesie jest bardzo pozytywne. Mówi wszak o tym, że nie znamy dnia ani godziny kiedy na naszej drodze pojawiają się fałszywe osoby, próbujące sprowadzić nas na złą drogę i wyprowadzić swym postępowaniem na manowce. Choć się tego nie spodziewają los może się odwrócić i to my wyjdziemy bez opresji z każdej, beznadziejnej sytuacji.

“Podróż do przyjaźni” to pouczająca historia o trudnym związku. Każdy z nas dostrzeże tam inne pouczające treści.

Pięknie ilustrowana przez panią Jagodę Charkiewicz książka przykuwa wzrok czytelnika. Obrazki są zabawne i nieco “przerośnięte”, ale niezaprzeczalnie ma to swój urok.
Autorem tej zabawnej opowiastki jest pan Poeta, bajkopisarz, absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tata dwójki rozrabiaków i pasjonat rymowanych bajek. Jest także autorem bloga www.panpoeta.plPodsumowując bajkę polecamy pasjonatom długich rymowanych treści powyżej 5 roku życia.Książkę otrzymaliśmy w ramach współpracy z Miasto Dzieci. 

3 komentarze:

kubaosinski pisze...

Piękna książka! Czuję, że się spodoba Mrówom.

Agata Wierzgacz pisze...

Piękna książeczka o przyjaźni i o tym , że nie powinno się ufać każdemu ale dobrze , że kończy się pozytywnie ;)

Anonimowy pisze...

Jakie piękne rysunki w tej książeczce!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger