Angielski dla dziecka. Prosty i zabawny = skuteczny.

Bartek odkąd zaczął chodzić do przedszkola prywatnego łyknął bakcyla poligloty. Bardzo często zdarza mu się wskazywać jakiś kolor i zamiast po polsku - nazywać go po angielsku. Potrafi liczyć po angielsku i zna całkiem sporo słówek, tych z codziennego "użytku". 

Przy organizacji Spotkajmy się w Gdyni, otrzymałam dla Niego FISZKI dla dzieci.

FISZKI HOBBY z grą MEMORY.


Najpierw musieliśmy zapoznać się z parami. Tak, żeby Misio wiedział czego szukać :) 
Oczywiście każdą kartę poznawaliśmy dwujęzycznie. 
A potem już graliśmy w MEMORY :) A taka radocha jak wygrywał z mamą ;) Jako, że z każdej zabawy staramy się wyciągać ile się da, tutaj też nie poprzestaliśmy na "zwykłej" grze i zapoznaniu się z kartami.Karty z rysunkami przedstawiającymi różnorodne aktywności np. pływanie na basenie, jazdę na rowerze / sankach podzieliliśmy na grupy.

- które możemy wykonywać na dworze
- którą zimą
- które latem?
Bartek świetnie sobie poradził z tym grupowaniem.I chętnie powtarzał każdą czynność po angielsku :) MEMORKI to zabawa dla dzieci od 4 roku życia. Pudełeczko zawiera 48 ładnie ilustrowanych kart, oraz kod na pobranie mp3. Możecie je zakupić po atrakcyjnej, promocyjnej cenie TUTAJ 

ANGIELSKI Z NAKLEJKAMI.
To świetny sposób na wzięcie słówek metodą "skojarzenia". Wystarczy poprzyklejać naklejki na przedmiotach, które nas otaczają np. pralce, lodówce, lustrze, drzwiach i tym sposobem przy każdym użyciu możemy powtarzać ich nazwę w języku angielskim. 
Które dziecko nie lubi naklejek? A jeszcze jak może je porozklejać po całym mieszkaniu! To już w ogóle raj ;)


Fiszki z 72 naklejkami możecie kupić TUTAJ (również w promocji!) 

Prócz FISZEK dla maluszków, możecie zakupić też coś dla starszaków. Kolorowe, dwustronne FISZKI obrazkowe na pewno zyskają uznanie u Waszych małych poliglotów.


3 komentarze:

Mamoholiczka pisze...

Pdobają mi się i fiszki i naklejki i memory, bo to nauka przez zabawę czyli najlepszy sposób nauki w przypadku dzieci :)

paniblond.pl pisze...

Małe dzieci uczą się języków najszybciej i najłatwiej przekazać im wiedzę właśnie przez zabawę- ja mojej dwulatce puszczam także niekiedy jej ukochaną bajkę ( Świnka Peppa) w języku angielskim- aby osłuchała się akcentu i poprawnej wymowy- byłam w szoku kiedy zaczęła powtarzać pojedyńcze słówka! Za jakiś czas myślę, że wyposażymy się też w fiszki i naklejki! Pozdrawiamy serdecznie!

ZwariowaneTrio pisze...

Swietne te fiszki-pomoce naukowe bardzo fajne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger