Wakacje w Gdyni.

Jak wspominałam na fanpage'u, Bartek spędzi w domu dwa miesiące. Oczywiście nie licząc weekendów, które będziemy starać się spędzić jakoś rodzinnie, wyjazdowo czeka nas sporo dni razem. 

Wzięłam się więc za poszukiwania atrakcji dla dzieci w wieku przedszkolnym, bo tak czy siak nie tylko nasze przedszkole jest zamknięte. Z tego co mi wiadomo większość ma przynajmniej jeden miesiąc przerwy wakacyjnej. Co więc począć z takim przedszkolakiem, kiedy nie ma opcji wyjazdów do kuzynów, ciotek, babć itp. 
Lubię moje miasto. Gdynia jest piękna, ale z przykrością muszę stwierdzić, że się zawiodłam. Wertując oferty zajęć wakacyjnych, znalazłam może dwie dla dzieci w wieku 4-6 lat. Wszystko co jest (co więcej żeby było bezpłatne, albo chociaż za niewielkie pieniądze) to oferty dla uczniów. 

I tak na przykład, jeśli spędzacie wakacje z Gdyni, to możecie :


Spędzić wakacje z Kalamo. 


Firma Kalamo we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 53 w Gdyni organizuje aktywne wakacje pod okiem wykwalifikowanej kadry.​

Kreatywne i pomysłowe warsztaty dydaktyczne, ciekawe warsztaty artystyczne, niezwykłe gry terenowe i sportowa rywalizacja!

Wszystko w kameralnej 10-15 osobowej grupie.

Ponadto wyjścia na basen z nauką/doskonaleniem pływania, eksperymenty i wiele innych atrakcji!

Półkolonie dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat.

Podczas półkolonii zapewnimy Twojemu dziecku:

  • opiekę w godz. 7.30-16.30
  • materiały i narzędzia dydaktyczne;
  • smaczne domowe wyżywienie (obiad, podwieczorek, napoje);
  • zajęcia prowadzone w kameralnej grupie (MAX 15 uczestników), dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka;
  • opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej;
  • zabawy na świeżym powietrzu;
  • płytę z nagraniami z zajęć i prace pamiątkowe;
  • dyplom na zakończenie turnusu;
  • ubezpieczenie NNW.
Turnusy od 03.07 do 11.08.2017

Koszt turnusu (5 dni): 450 zł

Informacje ze strony KALAMO


Centrum Kulturalno - Językowe zaprasza na półkolonie muzyczno-językowe.

Jedyna w swoim rodzaju edycja półkolonii muzyczno-językowych dla dzieci w wieku do 10 lat. 
Uczestnicy, w sposób naturalny a zarazem wyjątkowy, uczą się języka angielskiego wraz 
z “native’ami” oraz próbują swoich sił na kotłach karaibskich. 

Warsztaty mają charakter kameralny!


koszt 599 zł z wyżywieniem.


Wszystkie zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim!
Tym razem zamienimy się w piratów – podróżników i wypłyniemy na szerokie wody
siedmiu mórz i oceanów. Zawiniemy do portów byłych kolonii brytyjskich; będziemy
ścigać się z kangurami w Australii, odwiedzimy krainę Hobbitów w Nowej Zelandii,
magicznym pociągiem zajedziemy na herbatkę do królowej a naszą przygodę
zakończymy poszukiwaniem zaginionego skarbu.

Więcej informacji TUTAJ 

Jeśli macie w domu małego sportowca, możecie zapisać Go na półkolonie z Arką Gdynia.


26 czerwca, czyli w pierwszy dzień wakacji 2017 ruszymy z trzecią już edycją półkolonii piłkarskich. Kto uczestniczył w dwóch poprzednich zapewne nie może się doczekać a nowych uczestników serdecznie zapraszamy. Planujemy pięć tygodniowych turnusów. Oferta jest skierowana do wszystkich dzieci, które lubią aktywnie wypoczywać i spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. ale nie tylko. Naszą „bazą” będą obiekty Gdyńskiego Centrum Sportu, na którym, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, odbywać się będą wszelkiego rodzaju zajęcia ruchowe. Obecnie jesteśmy w końcowej fazie dopracowywania szczegółów i atrakcji ale już dzisiaj możemy zapewnić iż będzie się działo. Planujemy min wypady do kina Helios, Jump City, Kręgielni U7, Parku Linowego czy zwiedzanie stadionu i szatni piłkarzy Arki przygotowujących się do sezonu. Każdego dnia zapewniamy drugie śniadanie, napoje oraz obiad w restauracji Olimpijska. Dla wszystkich uczestników pamiątka w postaci koszulki.


Całkowity koszt udziału dziecka wraz z wyżywieniem to 480 złotych.


więcej informacji : wakacje@si-arka.gdynia.pl


Dla maluszków w wieku 4-6 lat zorganizowane zostaną półkolonie z językiem hiszpańskim w punkcie przedszkolnym "Kids only".

Data: 24-28 lipca 2017r. 
Godziny: 8:00- 16:00
Miejsce: Punkt przedszkolny: „Kids only”, ul. Strzelców 46/1, Gdynia
Cena: 460zł


Zajęcia prowadzone przez Native Speakera z Hiszpanii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i osobę polskojęzyczną - lektorkę j.hiszpańskiego i animatorkę czasu wolnego. 
Podczas pięciu dni dzieci będą "zanurzone" w j.hiszpańskim- nie tylko poprzez uczestnictwo w zajęciach językowych, ale również w innych aktywnościach prowadzonych w tym języku, a także udział w tańcach do hiszpańskich piosenek, uwielbianych przez najmłodszych. 


Program zawiera:
- zajęcia z j. hiszpańskiego
- Zajęcia taneczne - zumba
- Zajęcia plastyczne
- Dni tematyczne
- Mini olimpiada
- Gry i zabawy na świeżym powietrzu


Makaraka zaprasza na Półkolonie w Makaraka Studio Dziecięcej Aktywności, które są najlepszym i bezpiecznym sposobem na uzupełnienie wakacji Twojego dziecka w wieku 4 - 7lat.


CO ROBIMY NA NASZYCH PÓŁKOLONIACH ?

Jesteśmy totalnie zaangażowani w kreatywne i aktywne zabawy. Jesteśmy pełni entuzjazmu i zapału do twórczej i wesołej zabawy z wartościami edukacyjnymi.

Różnorodny program sprawi, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

GRY RUCHOWE, KREATYWNE ZABAWY, TANIEC ( HIP HOP,ZUMBA KIDS,TANIEC NOWOCZESNY I INNE), EKSPERYMENTY, ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE I ŁAMIGŁÓWKI, PLASTYCZNE PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA (dzieci poznają różne techniki), CZYTANIE NA DYWANIE,RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU I MNÓSTWO BEZTROSKIEJ ZABAWY I UŚMIECHU

Letnie Półkolonie w Makaraka Studio Dziecięcej Aktywności to czas pełen wspaniałych zadań oraz znakomita mieszanka aktywności muzycznych, ruchowych – dużo tańca ( hip hop,zumba kids, balet, breake dance, taniec nowoczesny)i twórczych ( uwolnimy artystyczną duszę poznając różne techniki plastyczne).

Wszystkie zabawy naturalnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię, zachęcają do czynnego udziału i wyrażania własnych opinii, rozwijają kreatywne myślenie. Będziemy uwalniać spontaniczną ekspresję i twórcze myślenie. Będziemy podnosić wiarę dzieci w swoje siły i możliwości. Rozbudzimy komunikatywność dzieci i poprzez zabawę poszerzymy wiedzę o świecie.

Koszt turnusu wynosi: 449zł
Do wyboru następujące terminy:
Turnus I 26.06-30.06  
Turnus II 3.07-07.07
Turnus III 10.07-14.07  

I powiem Wam, że bardzo chętnie bym zapisała Bartka na takie półkolonie, tylko cena za 5 dni jest powalająca, jak dla mnie. 

Dom kultury, też zawodzi, bo najmłodsi uczestnicy to również dzieci w wieku od 7 lat. Szkoda, że "Rodzinna Gdynia" nie zapewniła atrakcji dla dzieci przedszkolnych. 


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger