Jak powinno wyglądać idealne przedszkole?

Za moment rozpoczną się dni adaptacyjne w Waszych przedszkolach. Każdy rodzic pragnie aby Jego dziecko chodziło do idealnego przedszkola. Tylko, że dla każdego z nas słowo "idealne" oznacza zazwyczaj co innego.
Czy odpowiednia miara wobec idealnego przedszkola to ilość kolorów na ścianie, czy liczba godzin zajęć dodatkowych?

Powinno być przytulnie, placówka powinna stwarzać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Grupy nie powinny być duże, żeby nauczyciel miał możliwość zwrócić uwagę na rozwój każdego dziecka i poświęcić każdemu odpowiednią ilość czasu. Wychowawcy powinni być zaangażowani w to co robią, oraz muszą lubić swoją pracę.

W grupie nie powinno być ulubieńców. Jest to oczywiście trudne, jednak zwłaszcza najmłodsze dzieci potrzebują przytulenia, ciepłego słowa. Przedszkolaki powinny spędzać aktywnie czas, nie tylko na zabawach przy stoliku. Zajęcia rytmiki czy tańca przy dźwiękach ulubionych piosenek to świetna zabawa i odskocznia od myślenia o tym "Kiedy wróci moja mama?". Nasza pociecha nie może być też przytłoczona nadmiarem zajęć, bo szybko się zniechęci, zmęczy i straci zainteresowanie. Okres przedszkola to przede wszystkim okres zabawy. Na naukę przyjdzie jeszcze czas.W naszym przedszkolu, nie zależnie od pogody dzieci wychodziły na dwór. Oczywiście jak padało to nie, ale nie przeszkadzał im wiatr czy śnieg.


Zwróćcie uwagę, aby w Waszym przedszkolu była możliwość wglądu w menu tygodniowe. Mi bardzo nie podoba się fakt, że dzieci raz w tygodniu jedzą serek Danio. Jest dużo lepszych składniowo serków. W naszym domu tego serka nie uświadczysz :) Co najwyżej nowe - ulepszone Danonki, które składem bardzo się polepszyły :)


Ważnym aspektem naszego idealnego przedszkola będzie jego położenie. To czy znajduje się ono w pobliżu domu lub miejsca pracy jednego z rodziców. Ułatwi Wam to codziennie wstawanie i odbiór po pracy.

Opłaty - Warto zebrać informacje o wszystkich płatnościach, które będziemy musieli pokryć w przyszłości, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Do tych opłat nie należy tylko czesne, ale również: koszty wyżywienia, ubezpieczenie, komitet rodzicielski czy opłaty za zajęcia dodatkowe. Pod tym względem przedszkola są silnie zróżnicowane, więc warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.


Idealne przedszkole to jakie według Was? 

Życzę Wam, aby to do którego będzie chodziła Wasza pociecha - było idealne :) 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger