O tym jak nauczyć dziecko szacunku do zwierzątek. "Misia i Jej mali pacjenci" Wydawnictwo Zielona Sowa. + rozdanie

Lubię ten moment, kiedy po wieczornej kąpieli zasiadamy do wspólnego, rytualnego czytania. Przez nasze ręce wędruje ostatnio wiele ciekawych pozycji. Bartek zasłuchuje się już w coraz to dłuższych i poważniejszych treściach. Jego zasłuchanie i zainteresowanie bardzo cieszą. W ostatnich dniach zaprzyjaźniliśmy się z Misią. Właściwie to Panią doktor Misią. Przesympatyczną dziewczynką, która zafascynowana pracą swojego dziadka - weterynarza wędruje jego śladami i otwiera własną klinikę. 
Misia choć ma dopiero siedem lat jest bardzo mądrą dziewczynką, która podczas swoich przygód uczy małego czytelnika jak należy zachowywać się względem zwierząt. Zwraca uwagę na to, aby nie pozostawać obojętnym na ich krzywdę. Pani doktor Misia to bardzo ciepłe i pouczające opowiastki. Dzieci w każdej z nich poznają nowe zwierzątko, które potrzebuje pomocy weterynaryjnej. Michalina ma swojego pomocnika - pieska Popika, z którym rozumie się niemal bez słów, podobnie jak (ponoć) z napotkanymi podczas spacerów czy zabaw - zwierzakami. Mogłoby się wydawać, że to książka dla dziewczynek. Ale naszym zdaniem zdecydowanie odnajdzie też swoich fanów wśród chłopców. Według nas to pozycja idealna dla dzieci, które lubią zwierzęta. To co zachwyca prócz samej treści to przepiękne ilustracje, które zostały stworzone z ogromną dbałością o szczegóły. Przyciągają i cieszą oko zarówno młodych jak i starszych czytelników. "Misia i jej mali pacjenci" to genialna propozycja na jesienne wieczory (i nie tylko)  :)
Polecamy!

1 komentarz:

Agata Wierzgacz pisze...

Moja córeczka Julcia uwielbia wszystkie książki i programy o zwierzątkach.Ma swoją wierną przyjaciółkę suczke Misie ,która ma już prawie 13 lat.Również jak bohaterka książki , rozumieją się bez słów.Ta książeczka na pewno spodoba się Julci 👍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger