Zabawa matematyką. Przedszkolak i cyferki. Szablony do wydruku.

Zaczęło się jakieś pół roku temu, kiedy Bartek zafascynowany podróżnik zaczął przy każdej podróży autobusem zadawać pytania w stylu : 
" A jaki ten ma numerek?" , "A dokąd jedzie? " , "A skąd wraca?" 

Na początku denerwowało nas to, potem przeszło w żart, aż w końcu odkryliśmy drugie dno całego tego ambarasu. 
Numery na wyświetlaczach pojazdów autobusowych okazały się genialnym wstępem do nauki cyfr. Bartek zapamiętywał jak wygląda dana cyfra. 
Dziś potrafi przeczytać każdą pojedynczą cyfrę, policzyć coś i znaleźć jej odpowiednik, sam odczytuje numery autobusów. Zaczyna odczytywać cyfry z zegarka z wyświetlaczem elektronicznym. Robi to identycznie tak jak ja robiłam, gdy byłam dzieckiem. Pojedynczo. 7:30 to dla niego : siedem, trzy, zero. 

Postanowiłam. 
Kujemy żelazo póki gorące. Skoro moje dziecko pokochało matematyczne łamigówki (swoją drogą, ja nie cierpiałam w szkole matmy) bierzemy się za zabawy, które pomogą i utrwalą nam poznane cyferki. 

I takim sposobem mam dla Was propozycje kilku zabaw, które u nas były strzałem w 10-kę. I zapewniam Was, że to nie koniec. Misio łyknął bakcyla, idzie jesień więc na pewno nasze zabawy znów będą pojawiać się częściej. 


1. Potworzaste karty.Najpierw liczymy na głos ile jest potworków, a potem przypinamy klamerkę na danej cyferce. Opcjonalnie możecie kłaść na danej cyferce jakiś kamyk. 

2. Kropeczki.Za pomocą korków od wina lub własnych paluszków dorysowujemy tyle kropek ile widzimy w okienku, lub ile części brzuszka musi mieć gąsienica. Zabawa świetna!

3. Auto dostawcze.


Osobne karteczki z cyferkami, kilkanaście klocków i jedziemy.
Tyle ile wskazuje cyfra, tyle ładunków ma przewieźć auto. Idealna zabawa dla pasjonatów samochodów. 

Szablony do zabaw, które przedstawiłam znalazłam w Internecie. Jest tego mnóstwo.
Nasze znajdziecie :


Dobrej zabawy! 


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger