Nasz Kalendarz adwentowy 2017

Najpierw miałam problem z tym jak ma wyglądać w tym roku nasz kalendarz. Przez zmieniające się jak w kalejdoskopie samopoczucie, nie chciałam porywać się na nie wiadomo jaki, by nie zostać potem bez niczego. Z pomocą przyszedł mi niespodziewanie kij, który stał na przedpokoju od lata i był zdobyczą/laską/różdżką naszego syna. Postanowiłam go wykorzystać. 

Wystarczyło zawiesić go równo na ładnej wstążce. Ewentualnie jak dojdę do piwnicy dołożę jeszcze kolorowe światełka by dodać mu blasku. 

Po wypełnieniu misji "Z czego?" przyszła pora na misję "Co do paczuszek?" 
Nie chciałam aby Bartek codziennie jadł słodycze. Nie robi tego w innych miesiącach, więc i teraz nie ma odstępstwa. Zatem na całe 24 dni pojawiają się dwa kinder jajka i jeden baton zbożowy. A co z resztą? 
Jest śnieżna kula ze Świętym Mikołajem, któremu pada na głowę biały puch. Jest bielizna - skarpety z reniferkami i majtasy z Minionkami. Jest kalejdoskop tworzący choinki i gwiazdki, jest wykrajaczka do pierników w kształcie renifera, są bilety do kina na 6.12, jest książka o zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia i jest lampeczka na baterie w kształcie króliczka, która po włączeniu zmienia delikatnie kolory. Podsumowując różności. Jeśli chodzi o zadania, w tym roku w opakowaniach po kinder niespodziankach znajdują się : 
1 grudnia piątek.
Obejrzyj film od Mikołaja!
3 grudnia niedziela
Pieczemy pierniczki i o 12 wyruszamy na spotkanie z Mikołajami na motocyklach!
5 grudnia wtorek
Wykonujemy wspólnie bombkę na choinkę z masy solnej.
7 grudnia czwartek
Wykonujemy kartki świąteczne dla Pań z przedszkola.
9 grudnia sobota
Dekorujemy świątecznie mieszkanie. Wieszamy światełka i inne dekoracje.
11 grudnia poniedziałek
Wypożyczamy książkę z biblioteki o świętach i czytamy ją.
13 grudnia środa
Kolorujemy świąteczny obrazek
15 grudnia piątek
Zdobimy nasze upieczone pierniczki
17 grudnia niedziela
Wybieramy się na kiermasz świąteczny na halę i ubieramy choinkę.
19 grudnia wtorek
Oglądamy bajkę o świętach.
21 grudnia czwartek
Opowiadamy o zwyczajach wigilijnych.
23 grudnia sobota
Szykujemy wspólnie pyszne potrawy na świąteczny stół.Jest różnorodnie i smakowicie :) Najbardziej nie mogę doczekać się pieczenia pierników, bo uwielbiamy je! A Wy, zrobiliście w tym roku swój kalendarz adwentowy? Pochwalcie się koniecznie!Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger