Konkurs z canpol babies : wygraj matę edukacyjną dla swojego maluszka!Dzięki uprzejmości Canpol Babies udało mi się dostać dla Was, na konkurs -  matę edukacyjną. Szczerze, to sama chętnie bym ją przygarnęła dla Naszej Królewny :) 

Konkurs odbywa się na blogu, i tu piszemy w komentarzach odpowiedzi na konkursowe pytanie. 
Oczywiście miło będzie jeśli udostępnicie plakat na swoich profilach na Facebooku i zaprosicie pod plakatem znajomych do zabawy. Im nas więcej, tym weselej :) 

Bawimy się od dziś, 5.01.2018 do 12.01.2018 do godziny 20:00. 

ZADANIE KONKURSOWE : 

"Jaką najcenniejszą radę chciałabyś / chciałbyś przekazać swojemu dziecku, aby kierował się nią w swoim życiu?" 

Wyboru dokonamy wspólnie z komisją konkursową składającą się ze mnie i Bartkowego Taty. 
Wysyłka nagrody przez Canpol Babies w przeciągu 14 dni od zakończenia konkursu. 

Dobrej zabawy Kochani! 

38 komentarzy:

Unknown pisze...

Żeby traktował ludzi tak jakby sam chciał być traktowany.

Anonimowy pisze...

Chciałabym moje dziecko nauczyć wrażliwości i by miał dobre serduszko dla ludzi i zwierząt. By potrafił odróżnić dobro od zła.

Unknown pisze...

Chciała bym nauczyć moje dziecko przede wszystkim empatii , aby ludzi oceniać po czynach nie wyglądzie i że niczego nie ma się na zawsze- dlatego o eszystko trzeba dbać by tego nie stracić.
Ewa Wójciak

Paulina Białowieżec pisze...

Przekazałabym mojemu Synkowi, żeby zawsze wierzył w siebie i postępował w zgodzie ze sobą. Paulina Białowieżec

Unknown pisze...

Witam.
Jestem matka 2 synów. 3 latka i 2 miesiące. Nie odkladam przekazywania rad czy wartości na później tylko od początku tłumacze co jest ważne. Według mnie najcenniejsza rada jest szanować ludzi nie ważne na stan majtkowy. Dzielić się wszystkim ale z rozsądkiem. Aby umieć odróżnić dobro od zła i umieć dokonywać właściwych decyzji często wymagających kompromisu :

Ania Rybacka pisze...

Najcenniejsza rada dla mojej córeczki brzmiałaby tak:

"Kochanie, pamiętaj zawsze, by być dobrym człowiekiem. Niezależnie od tego co wydarzy się w twoim życiu, nie zbaczaj ze ścieżki ku dobru. Nie rań ludzi, nawet, gdy oni ciebie zranili. Nie szukaj zemsty, nienawiści i zła. Nie zatrać nigdy swoich wartości, bo to one kształtują to kim jesteś. Staraj się być tak dobrym człowiekiem, że swoim dobrem będziesz zarażać innych. Pamiętaj, że dobro zawsze wraca..."

Unknown pisze...

Stawiam na jasne zrozumienie czynu tolerancja, niech mój maluch od małego nie wie co to ignoracja! Tak postrzeganie i zrozumienie świata, murem osłoni za Pan brata! Dobra nauczy, radości nie wykluczy! Sercem patrzeć na wszystkich ludzi, taka czynnosc nam sie nigdy nie znudzi <3

Pompalove pisze...

Sama będąc dzieckiem, pamiętam radę, którą można by dziś ubrać w słowa: celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, nadal będziesz między gwiazdami. I taką też, najważniejszą radę chciałabym przekazać moim dzieciom: by zawsze walczyły o swoje - swoje racje, marzenia i godność. By podchodząc z szacunkiem do każdej żyjącej istoty nie zapominały o szacunku do siebie i pokładach sił, które w nich drzemią. By z każdym dniem udowadniały sobie, że to, co wczoraj było nierealne, dziś jest na wyciągnięcie ręki.
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście - takie słowa wypowiedział kiedyś Alen Baxton i moim marzeniem jest ten obowiązek wobec swoich dzieci spełnić. Sprawić, by nie usuwając im najdrobniejszych kamieni spod nóg, mogły w ostatni dzień swojego życia westchnąć z lekkim uśmiechem: to było szczęśliwie przeżyte życie.

Unknown pisze...

Marz, bo bez marzeń życie jest nic nie warte.

Unknown pisze...

Synu pamiętaj gdy będziesz dorosły, że żona i dziecko są najważniejsze.

mariaxdex pisze...

Walcz o swoje marzenia, realizuj plany. Do sukcesu dochodzi się małymi kroczkami. Nigdy nie patrz wstecz. Kochaj, a będziesz kochana. Czyn dobro, a powróci do Ciebie. Realizując swoje cele, zważaj na uczucia innych.

Unknown pisze...

Chciałbym aby moje dziecko miało szacunek i zrozumienie dla drugiego człowieka

Daria Więckowska pisze...

'' Żyj dniem tak, jakby miał być Twoim ostatnim''
Dlaczego? Życie jest tak kruche, tak krótkie, że powinniśmy z niego czerpać jak najwięcej. Brać je pełnymi garściami. Jest nieprzewidywalne, nie rzadko też bardzo niesprawiedliwe. Dlaczego więc mamy się ograniczać? Żyjmy pełnią życia, tu i teraz. Właśnie to chciałabym, by zrozumiało moje dziecko i już od najmłodszych lat trzymało się tej zasady, oczywiście nie zapominając przy tym o podstawowych wartościach, bez których w życiu tak łatwo się pogubić.

olywka pisze...

Swojemu dziecku już od małego będę wpajać słowa: „Nie przejmuj się innymi, walcz o siebie i o swoje szczęście."
Dlaczego to dla mnie tak istotne? Otóż ludzie są różni, niektórzy bywają chwilami dość okropni. Często zdarza się, że ludzie oczerniają się i są dla siebie nieżyczliwi. Mnie taka nieżyczliwość i niedowierzanie już spotkało ze strony co niektórych „znajomych". Często słyszałam, że nie dam rady. A teraz? Jestem mamą, studentką i wolontariuszką na jeden etat :)! I nikt mi więcej nie zaprzeczy, że nie daję rady. Łatwo może nie jest, ale daję radę i jestem przy tym szczęśliwa. Dlatego będę uczyć dziecko, że nie zależnie od tego, co się wydarzy - zawsze ma w siebie wierzyć i dbać o to, aby był szczęśliwy nawet przy najprostszych czynnościach.

Kamil P. pisze...

„Mów zawsze prawdę” Niezależnie od tego, co się wydarzy, zawsze nawet ta najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa. Już od młodych lat będę radził dziecku, aby było szczere, gdyż przez takie zachowanie z pewnością zyska zaufanie wielu ludzi :) A zaufanie w życiu jest bardzo ważne. Ponadto dziecko musi wiedzieć o tym, że jeśli będzie szczere i poprosi nas o pomoc, to zawsze wspólnie jesteśmy w stanie coś wymyślić i rozwiązać zaistniały problem.

Unknown pisze...

Gdy miałam 10 lat spędzałam wakacje u Babci. Pewnego dnia posadziła mnie sobie na kolanach i powiedziała: ,,Pamiętaj, żeby podążać za marzeniami. Nie oglądaj się za siebie, nie rozpamiętuj błędów, bo to one uczą nas i dają odwagę by dążyć do osiągnięcia celu. Uwierz w siebie, a zdobędziesz wymarzony szczyt".
Wtedy pomyślałam, że to takie biadolenie starszej kobiety. Dziś wiem, że ta pozornie prosta rada jest ogromna, bo płynąca prosto z serca. Pomogła mi w najczarniejszym punkcie mojego życia, gdy myślałam, że już nie mam wyjścia. Oczami wyobraźni ujrzałam uśmiech babci i usłyszałam jej słowa. Podniosłam się i poszłam do przodu.
Właśnie taką radę chcę przekazać swoim dzieciom, wspierać ich w realizacji ich marzeń, pragnień. Nauczyć ich odwagi,konsekwencji. Wiem, że to pozwoli im osiągnąć szczęście. Gdy w chwili kryzysu przypomną sobie te słowa wiem, że się podniosą i pójdą dalej- tak jak ja to uczyniłam.

Anonimowy pisze...

Aleksandra Maśluch mama Kornelki👧😍😊
Pamiętaj moja mała krolewno i w życiu kieruj się tym
Nie pozwól by strach kierował losem twym..
Bo to najgorszy doradca uwierz mamie
Jeśli mu się poddaszu twego ducha złamie..
Świat stoi otworem tylko ty musisz zdecydować
Czym będziesz się w swoim życiu kierować..
Nie daj się stlamsic i nie lekaj się niczego..
Jeśli będziesz silna nikt nie zniszczy świata twego..
Życie swoje sama musisz przeżyć
Jeśli tylko zdolasz w swoja sile uwierzyć..
Zawsze i wszędzie szukaj dobra nie zła
Pamiętaj ze tak ci radzi mama twa..
Bo żyć pozytywnie to nie lada sztuka
Ale jak się uda to dobro zawsze do twych drzwi zastuka..
Ciesz się zawsze życiem i szanuje je
W końcu jedno jest życie twe..
Doceniając ludzi których masz wkoło
Wtedy nie będziesz samotna i zawsze będzie wesoło..
Cieszył się nawet z drobnych rzeczy
A twój uśmiech niech troski serca innych leczy..
Wierze w ciebie zawsze i wszędzie
Pamiętaj ze mama przy tobie będzie..
I nawet choćby świat się skończyć miał
Wiedzy ze jest na świecie ktoś kto cie będzie zawsze rozumiał..
Bądź silna odważna i dobra coreczko moja
Dumna będzie z ciebie zawsze mama twoja💓💓💓

Karolka pisze...

Ktora z rad bylaby najceiejsza, tego nie wiem. Z pewnoscia chcialabym nauczyc swoje dzieci samodzielności i zaradnosci by w zyciu nie musialy byc od nikogo zaleznym.
By syn potrafl sobie ugotowac, uprac, posprzatac, zacerowac skarpete.
By corka potrafila prowadzic samochod, zmieic kolo, przybic gwozdzia, a w razie konieczsci skuteczie sie obronic.
By oboje potrafili dzielc sie z innymi tym co maja.
By sie kochali, bo wsparcie rodzenstwa jest bardzo wazne w zyciu.

Anonimowy pisze...

Mama Ola... A ja w trakcie szczęśliwego podrastania, będe uczyła by żył godnie i żeby nikt nigdy przez niego nie płakał.

Unknown pisze...

W życiu człowieka najpiękniejsze są dwa dni, dzień narodzin i dzień w którym odnalazł sens swego życia, dzień w którym dostrzegł cel po co się narodził;-) chciałabym aby moje dzieciaczki odnalazły sens swojego życia, aby cieszyli się z każdej małej rzeczy, bo jeśli nie będą potrafić cieszyć się z najmniejszych rzeczy to i nie będą czerpać radości z dużych. Chciałabym aby moje dzieci byli sobą, i nie tracili ani dnia by naśladować kogoś kim nie są.;-)

sylwusia26 pisze...

Kochany Synku ! Co na świecie się pojawisz,
Ty wielką nadzieją rodzinie się tu objawisz ,
Spełnisz marzenie, które od dawna napełnia,
Ty jesteś Wartością, która tu nas dopełnia...

Kiedy będziesz na świecie, mamusia obiecuje,
W tym szaro-kolorowym świecie zaopiekuje ,
Przekaże Ci wartości, które będą prowadziły,
Wartości, które nie będą Cie nigdy gubiły...

Czuję, że jak mamusia będziesz Synku wrażliwy,
Przekonasz się sam...jak Świat bywa uciążliwy,
Lecz jeśli marzenia będziesz w głowie posiadał,
To swoim całym życiem będziesz łatwo władał !

Synku...Kieruj się sercem, rozum bywa racjonalny,
Czasem nie daje nam wyboru, jest zbyt nachalny,
Wybór należy do nas, sam doświadczysz oto tego,
Lecz pamiętaj! W wyborze serca nie ma nic złego.

Nigdy nie rań ludzi, bo zło wyrządzone powraca,
Dusza zagubiona na dobrą drogę już nie zawraca,
Trzymaj się dzielnie, oparcie w nas tu odnajdziesz,
Jestem pewna, że w życiu swoją drogę wynajdziesz.

Kieruj się sercem... miej na uwadze dobro człowieka,
Nigdy nie wyrządzaj krzywdy, czas tak szybko ucieka,
Licz się z innymi, wrażliwość czasem popłaca w świecie,
Kochany.... czekamy na Ciebie... Zobaczymy się w lecie !

Unknown pisze...

Kochana córeczko choć nie poznałaś jeszcze prawdziwego życia,
chciałbym by Twoje emocje zawsze wychodziły z ukrycia !
Jesteś z nami dopiero 2 dobę, a już świat wywróciłaś do góry nogami,
patrząc na Ciebie gdy śpisz... zalewam się szczęścia łzami !
Uwielbam te małe Dwie rączki do całowania, te małe dwie stópki do głaskania
i chcę podołać wyzwaniu bycia odpowiedzialnym tatą, strachu pokonania !

Chciałbym Ci przekazać cenną radę, byś nią w życiu się kierowała
"Spełniaj swoje marzenia, nie daj wmówić sobie że jesteś gorsza" -byś szczęścia zaznała.
Wiara we własne możliwości i brak poddawania się to sukcesu połowa,
a od zamartwiania się, użalania się może jedynie rozboleć głowa .
Więc proszę Cię idź w kierunku spełnienia marzeń i "nie boj się o pomoc prosić"
bo rozczarowania i pustki w Twoim życiu nie chcę wszak znosić !

Córeczko ! Chcę Ci powiedzieć że w życiu poza rodziną trzeba mieć pasje,
trzeba odnaleźć się w codzienności i żyć tak, by nie zwariować.
Dlatego właśnie chcę, dać Ci radę o sile ducha, cierpliwości i determinacji
być była silna, nie poddawała się i nie ulegała chwilowej fascynacji.

P PNIJ się w kierunku łapania szczęścia
I INTERESUJ się wszystkim, byś była wielozadaniowa
R REZOLUTNIE podchoź do życia i pomagaj innym
A ANGAŻUJ się w akcje charytatywne byś poznała smak prawdziwego życia
C CEŃ to co masz i nie zazdrość innym bo pieniądze to nie wszystko
I INWESTUJ w swoje możliwości, realizując swoje marzenia !

Pozdrawiam, kochający Tata, Tomasz, wwiissnia@gmail.com

sylwia ramos pisze...

Swoim dzieciom chciałabym przekazać jedną cenną radę jaką dostałam od swoich rodziców a mianowicie aby realizowali swoje pasje i marzenia bo na tej trudnej drodze życiu trzeba wiedzieć dokąd iść. Wtedy można dojść do celu. Moim zdaniem nie ma rzeczy niemożliwych Wystarczy tylko chcieć i można osiągnąć sukces, czyli zrealizować postawiony przed sobą cel. Tak właśnie działam - stawiam sobie cele, ambitne, żeby nie było za łatwo, i je realizuję Wystarczy tylko chcieć i można osiągnąć sukces, czyli zrealizować postawiony przed sobą cel. Tak właśnie działam ja- stawiam sobie cele i je realizuje .Małymi kroczkami osiągnełam sukces a mianowicie mam 2 cudownych skarbów ,Nareszcie po 2 porodach przedwczesnych i poronieniu ,w chwili gdy straciłam nadzieje że zostanę po raz drugi matką i dla mnie wyszło słońce i mam swój mały skarb i dlatego przekaże swoim dzieciom aby nigdy nie tracili nadzjeii w realizowaniu marzeń mimo że czasami bywa pod górkę bo nie zawsze jest droga różami usłana .Nigdy nie wolno się poddawać bo nadzieja umiera ostatnia Sylwia Ramos

Katarzyna Jadwiga Wierzba pisze...

Swoim dzieciom 15 letniemu synowi i 2 letniej córeczce ustawicznie powtarzam moją dobrą radę,że jeśli sami siebie nie będę szanować to inni też nie będą!Muszą być samowystarczalni,mieć wykształcenie,wiedzę i swoja pasję.Nie jest to mój wymysł,u nas ta rada przechodzi z pokolenia na pokolenie i teraz będąc sama mamą doceniam to "pranie mózgu" jakie robiła mi moja mama.Dzięki temu wyrosłam na kobietę samowystarczalną,żadnej pracy się nie boję,potrafię wykonać męskie roboty w domu,mam szacunek do ludzi,dzięki czemu dobrze mi się żyje w naszej społeczności.To wszystko dzięki mamie,potrafię uwierzyć w siebie,w swoje możliwości,a ona zawsze mnie wspiera i jest obok mnie.Biorę z niej przykład,bo choć czasy się zmieniają,dzieci pozostają te same,trzeba je odpowiednio ukształtować i przygotować do życia :)

Unknown pisze...

Jest jedna najcenniejsza rada w życiu jaką chce przekazać mojemu synkowi - rada którą dostałam kiedyś od swojego taty - mój tata zawsze był przeciwny temu abym w jakikolwiek sposób rywalizowała ze swoją siostrą o ich uznanie - jego i mamy - wolał, żebyśmy razem kombinował przeciwko nim niż przeciwko sobie nawzajem i żebyśmy całe życie trzymały się razem i szanowały wzajemnie - stąd moja decyzja o kolejnym dziecku - wiem jak ważne jest mieć kogoś bliskiego kiedy rodziców nie ma już na świecie i nie mam tu na myśli męża ale moją siostrę która czuła i przeżywała w tamtych chwilach dokładnie to samo co ja i nikt lepiej zrozumieć mnie wtedy nie mógł - i tą właśnie radę chcę przekazać swojemu prawie trzyletniemu synkowi żeby kochał swoją jeszcze nie narodzoną siostrzyczkę najmocniej jak potrafi bo kiedyś w życiu będzie mu ona najbliższa i zawszę będą mogli na siebie nawzajem polegać.

Mama Balbinka pisze...

Wszyscy wokoło chcą dobra dla innych,
Robiąc przy tym minę niewinnych.
Jasne, że w cenie jest dobre wychowanie,
Dobre i nienaganne zachowanie.
Jednak w dzisiejszych czasach nie ma łatwego życia.
Wielu ludzi potrafi działać z ukrycia.
Zniszczyć człowieka i zdeptać nie jest trudną sprawą,
Dla niektórych nawet stało się zabawą.
Dlatego synu z ważną życiową prawdą do Ciebie zmierzam,
Bo w to co się dzieje czasem na świecie nie dowierzam.
Prawda skrojona jest do realiów wieku naszego.
Zapamiętaj ją, by nikt nie zrobił Ci czegoś niedobrego.
"Pamiętaj byś nigdy nie dał wmówić sobie, że jesteś od innych gorszy lub słabszy. Znaj swoją wartość i w życiu kieruj się sercem oraz rozumem.
Nigdy nie podążaj bezmyślnie za tłumem.
Pamiętaj, że jesteś wyjątkowym człowiekiem i masz wielu bliskich.
Jesteś ważny dla każdego z osobna i razem dla wszystkich".
Jeżeli zapamiętasz te słowa kochanie,
Nigdy nic złego się nie stanie.

Unknown pisze...

Mojemu synowi chciałbym przekazać ważną mądrość życiową by wiedział co tak naprawdę jest w nim najważniejsze : trudne czasy teraz mamy, ciężko przeżyć i wytrzymać, wszystko z siebie dzisiaj damy byle tylko się utrzymać... W głowie praca i pieniądze nic do koła nie widzimy, poznać ludzi jeszcze zdążę - taką myślą się łudzimy... Nie obchodzą nas znajomi, nie kochamy nawet bliskich, za fortuną człowiek goni staje się jak szczupak śliski, gdy przypadkiem los się zmieni i podwinie nam się noga, nic już człowiek nie odmieni wtedy mu dopiero szkoda... Chciałby cofnąć jakoś zegar by odmienić swoje życie w nim miłości jest potrzeba o niej właśnie marzy skrycie... Trzeba w życiu kogoś kochać aby później być kochanym, by na starość móc nie szlochać, że się nie jest wcale chcianym... Najważniejsze bowiem dla nas nie bogactwo, nie pieniądze lecz na miłość znaleźć czas a nie mówić jeszcze zdążę... bo wiara w siebie, w swoje siły to jedno ale bez miłości najbliższych i szacunku do ludzi wszystko inne traci na znaczeniu.

Unknown pisze...

Odkąd w życiu nam się pojawiłaś, świat się nagle zmienił i serce skradłaś.
Nasze oczy błyszczą i uśmiech wciąż bywa, naszą miłość do Ciebie codziennie zdobywasz.
Chcemy Cię chronić przed każdym złym wzrokiem , aby życie nie stało się ciemnym mrokiem.
Wiemy, że nie zawsze będzie wszystko po Twojej myśli, ale bądź silna i twarda a wszystko się ziści.
Posłuchaj moje dziecko dam Ci dobrą radę, zawsze się nią kieruj i nie zwątp wcale!
„Nie ważne ile razy upadasz, ważne ile razy wstajesz”, pamiętaj dobrze tę zasadę.
Nie rezygnuj z czegoś i walcz o marzenia, porażka Cię podniesie a w tyle zostaną utrudnienia.
Każde niepowodzenie uczyni Cię silniejszą, dlatego wstań i krocz dalej bo jesteś mężniejsza.
Daj dobry przykład innym i pokaż co to odwaga, rozwiązuj każdy problem bo liczy się motywacja.
Dąż do celu pomimo wielu trudności, pozytywne myślenie to klucz do pomyślności.
Wierz każdego dnia we własne możliwości, wiara da Ci siłę i znikną wszystkie słabości.
Nie oglądaj się za sobą i nigdy się nie poddawaj, cel zawsze osiągniesz i przy tym zostawaj.

Unknown pisze...

Moją radą dla dziecka jest, aby cieszyło się nawet z najmniejszych rzeczy... najmniejsze sukcesy prowadzą do obranego celu, najmniejsze wspomnienia składają się w szczęśliwe życie, najmniejsza nawet pomoc (choćby obcej osobie) przynosi nam i drugiemu człowiekowi radość... cieszmy się z małych rzeczy... nie zawsze stać nas na wielkie czyny, ale nawet zwykły uśmiech w mroźny zimowy poranek w zatłoczonej komunikacji miejskiej może poprawić komuś humor na cały dzień... sama kieruję się tym w życiu i chcę, aby moje dzieci robiły tak samo ��

Anonimowy pisze...

Joanna Michał Nadia
Nauczę córcie że pieniądze szczęścia nie dają ze trzeba się cieszyć tym co mamy a szczęście samo się zbuduje i w biedzie i w chorobie ważniejsze od pieniędzy jest żeby być przy bliskiej osobie nie unosząc się wyzszoscia . Dla mnie to jest najważniejsze i to przekaże córką

Anonimowy pisze...

Moja rada dla mojego dziecka jest aby szanował ludzi byl uczciwy i kochajacy. A przede wszystkim aby wiedzial ze pieniadze w życiu nie sa najwazniejsze.!

Anonimowy pisze...

Najcenniejszą radą , którą chciałabym przekazać swojej córeczce są słowa: Ciesz się każdą chwilą w życiu, bo nie wiemy co przyniesie nam jutro.
Mów sobie codziennie głośno, że choćby nie wiem co się działo dam sobie radę, będę silna i ze wszystkim sobie poradzę, bo przecież jak się czegoś bardzo pragnie i się do tego dąży to można to osiągnąć. Pragnę abyś nie oceniała ludzi po wyglądzie, bo przecież też byś nie chciała aby inni tak robili - zawsze pamiętaj bajkę o Brzydkim kaczątku, które zmieniło sie w pięknego łabędzia. Miej swój rozum i to nim się kieruj w życiu, bo przecież nie musisz być jak wszyscy- nie bój się wyróżniać z tłumów. Ewelina Wasilewska mama Lenki. :)

Unknown pisze...

W dzisiejszym bardzo trudnym świecie, kiedy każdy za czymś goni i nie ma czasu zastanowić się czy postępuje właściwie. Zadaniem rodziców jest wyposażenie dziecka w tak zwany kręgosłup moralny, żeby nie zagubiło się w świecie gdzie postępowanie zgodnie z zasadami i dobroć są traktowane jako oznaka słabości.
Marzę o tym, żeby moje dziecko nie zatraciło się w świecie obłudy i kłamstwa, aby umiało szanować i kochać ludzi, doceniać życie i umieć cieszyć się z niego. Jest to trudne ale ważne aby być szczęśliwym.
Każdy z nas jest tylko człowiekiem, popełnia błędy i trudno jest wskazywać komuś drogę gdy sami mamy czasami problem z jej odnalezieniem. Dzieci uczą się obserwując nas i wyczuwają kłamstwo na odległość a odbudowanie ich zaufania graniczy z cudem. Ja kieruję się w życiu miłością i taką radę dałabym mojemu dziecku. Kochaj siebie gdyż jesteś wartościowym człowiekiem i korzystaj z życia pełnymi garściami. Kochaj ludzi okazuj im szacunek, empatię i pamiętaj dobro zawsze do nas wraca. Kochaj świat doceniaj jego piękno i ciesz się każdym dniem i każdą drobnostką. Dostrzegaj tańczące liście na wietrze i promienie słońca. Miej marzenia, pasję i nigdy się nie poddawaj wytrwale zmierzaj do ich realizacji. Dzięki temu będziesz szczęśliwym człowiekiem. Trzymam kciuki, żeby właśnie tak było :)


MadziK pisze...


Jako mała dziewczynka miałam pamiętnik i ktoś napisał mi wiersz, którego słowa utkwiły mi w pamięci i brzmiały mniej więcej tak „Idź zawsze w stronę, gdzie ludzie śpiewają bo oni dobre serce mają. Pamiętaj, że źli ludzie nigdy nie śpiewają”. Słowa te mogłabym idealnie dopasować do mojej mamy, która cokolwiek robi zawsze sobie coś podśpiewuje. Jest serdeczną, otwartą na innych osobą, która do każdego wyciągnie pomocną dłoń i chyba dla tego wszyscy tak jej się zwierzają, nawet obce osoby. Chciałabym aby moje dzieci takimi osobami się otaczały. Aby były życzliwe dla innych. Miały szacunek dla siebie i otaczających ich osób. Aby zawsze postępowały tak i traktowały innych w ten sposób w jaki same chciałby aby ktoś je traktował. Nie zatraciły w sobie wrażliwości, w tym wrażliwości na nieszczęście drugiego człowieka. Aby zawsze miały własne zdanie i nie pozwoliły zmanipulować się przez dzisiejszy świat. I chcę aby wiedziały, że zawsze mogą do mnie przyjść i będą miały moje wsparcie. Że zawsze wyciągnę do nich pomocną dłoń, przytulę, wysłucham, podpowiem. Chcę aby wiedziały, że zawsze mogą na mnie liczyć, nawet, gdy nie będą chciały rozmawiać to zawsze możemy posiedzieć w milczeniu :)

Unknown pisze...

Wychowanie dziecka to chyba największe z wyzwań, które przyniesie mi życie. Na szczęście nie jestem z tym sam i w swojej ekipie mam żonę, rodziców i dziadków. Wiem też, że na kształtowanie się osobowości mojego dziecka wpłyną nauczyciele, rówieśnicy a nawet książeczki i media, które synowi udostępnimy. Wiem czego spodziewać się po bliskich, wiem jakie wartości chcą przekazać naszemu dziecku. Jest jednak coś, czego ja nigdy nie usłyszałem. Musiałem dojść do tego sam i właśnie to chcę przekazać synowi, a później kolejnym dzieciom. Chcę żeby moje dzieci wiedziały, że świat składa się z wielu kolorów a nie tylko z czarnego i białego. Jasne, że dla tych którzy nie dostrzegają innych kolorów życie jest dużo prostsze, ale też zdecydowanie płytsze. Bardzo nie lubię, gdy ktoś tak łatwo przykleja etykiety innym, wrzuca ludzi do wora z napisem "dobry" lub "zły" prawie nic o nim nie wiedząc. Chcę pokazać dzieciom, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i nauczyć ich jak bardzo może zaboleć zbyt pochopny osąd. Dużo ważniejsze jest jednak to, jak chcę to zrobić. Przede wszystkim nigdy nie powiem dziecku "Jesteś zły/niegrzeczny". Powiem "Twoje zachowanie jest złe, bo nie wolno nikogo bić/krzyczeć/rzucać zabawkami. Będę powtarzał dzieciom żeby próbowały wczuć się w rolę drugiego człowieka. Będę im tłumaczył, że kolega, który przeszkadza na lekcjach nie jest złym człowiekiem, bo być może w domu codziennie pomaga rodzicom czy opiekuje się młodszym rodzeństwem. Trochę empatii i zrozumienia jeszcze nikomu nie zaszkodziło a coraz częściej o tym zapominamy. Myślimy, że jesteśmy królami życia i to my się liczymy, ale prawda jest taka, że bez innych jesteśmy nikim...

Zakątek-Myrki-Pyrki pisze...

Żeby nie ocenił ludzi po tym jaki wykonują zawód, czy jak wyglądaja lub co robią, czy ile mają pieniędzy tylko po tym jakim są ludzmi dla innych ludzi.
Gram dla kuzynki
Jako Sylwia Rudzińska

Michał B. pisze...

Wiadomo..dobrych rad nigdy za wiele. Jednak ja bym sie skupiła na pokazaniu, jak łatwo można zacząć spełniać swoje marzenia. Bo na to nigdy nie jest za późno. Przepis na spełnianie marzeń można zamknąć w 5 prostych krokach i radach;)
Według nas to:
1. Określenie celu! Najpierw trzeba sobie jasno określić i najlepiej napisać. Jakie mam marzenie? Jaki jest mój cel? Co chcę osiągnąć? co sprawi, że będę szczęśliwy;)
2. Wiara! Trzeba wierzyć, że w końcu nasze marzenia i plany się spełnią. Pozytywne myślenie to połowa sukcesu.
3. Przyjaciel! Łatwiej jest spełniać marzenia mając u swego boku przyjaciela, który zmotywuje i zachęci. A także da nadzieję, pocieszy i czasem wskaże tą dobrą drogę.
4. Wytrwałość! Nie wolno się poddawać. Trzeba dążyć wytrwale i powoli do celu. Czasem nasze marzenia spełniają się po pewnym czasie. Ale najważniejsze by w to nigdy nie zwątpić i czekać cierpliwie.
5. Zacznij działać! Nic nie zrobi się samo;) Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Przecież to my jesteśmy kowalami własnego losu.

Anonimowy pisze...

Witam, kiedy i jak zostaną ogłoszone wyniki? :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger