Wielorazowe pieluszki Pupus.

Przy Bartku zaopatrzyłam się w ich ogromną ilość. Nastawiłam się na wielorazowe pieluchowanie bo przemawiało do mnie to, że zaoszczędzimy pieniądze, będę dbać o środowisko, zadbam o pupkę mojego malucha i będę mogła cieszyć oko pięknymi wzorkami na pieluszkach. 

Ale niestety. Los zarządził inną wersję naszej pieluchowej drogi. Bartiego pupa miała inny plan. Czerwieniła się pod wielorazówkami. 

Tak było 5 lat temu, nauczona doświadczeniem tym razem nie zdecydowałam sie na zapełnienie szuflady tymi cudami. Zdecydowanie wolę spróbować małymi kroczkami, sprawdzić jak przyjmą się w kontakcie z delikatną skórą naszej Księżniczki. Zdaję sobie sprawę, że przez te 5 lat wielorazowe pieluchy przeszły daleką drogę ku ulepszeniu - dlatego nie przekreślam ich całkowicie. Nadal czuję do nich sentyment. 


Pieluszki, które znalazły się w naszej wyprawce pochodzą od Pupus
W ich ofercie znajdziecie piękne wzory pieluszek z kieszonką, również w wersji dla noworodków
Pupus oferuje różnorodne otulacze na rzepy, napy, a także formowanki i oczywiście wkłady do samych pieluszek a jest w czym wybierać : wkładki z mikrofibry, bambusowe frotte, bambusowe węglowe, szare klepsydry, prefoldy bambusowe, prefoldy konopne i klepsydry bambusowe. Każdy z wkładów różni się chłonnością i czasem schnięcia. Najszybciej schnie bambus, najdłużej mikrofibra, największą chłonność ma prefold konopny oraz wkłady bambusowe. Samo pranie nie jest bardzo kłopotliwe, co ciekawe każde pranie zwiększa ich chłonność. Pieluszki wystarczy prać w 40 stopniach w zwykłym proszku z dodatkiem odświeżacza do pieluch lub olejku antybakteryjnego. 


Przy decyzji o wielorazowym pieluchowaniu musicie zaopatrzyć się także w pojemnik na brudne pieluchy. Może to być szczelne wiaderko. 
Istnieją dwa sposoby przechowywania brudnych pieluszek : na mokro i na sucho. 

W metodzie pierwszej do wiaderka wlewamy trochę wody, łyżkę stołową sody i kilka kropel olejku zapachowego. Soda ma właściwości czyszczące. 

W przypadku metody suchej wrzucamy pieluszki do pustego wiaderka. Powinniśmy mieć tyle pieluszek, aby robić pranie codziennie, maksymalnie co drugi dzień, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii i przykrego zapachu wydobywającego się z wiaderka. 

Ciekawa jestem jak sprawdzą się te cudowności u naszej Małej :) Nie omieszkamy się pochwalić efektami! 


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger