Moje ulubione aplikacje ciążowe.

Dostałam już kilka zapytań na ten temat od Was, dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać moje ulubione aplikacje ciążowe. Korzystam z nich każdego dnia, niemal od początku ciąży, bo lubię być "na bieżąco" z tym co dzieje się u naszej Kruszynki. W każdej są inne informacje, niekiedy zdjęcia, można porównać wagę do warzywa / owocu, dzięki czemu lepiej obrazujemy sobie rozwój naszego Maluszka. Pierwsza i najprostsza, która nieubłaganie odlicza nam dni do naszego spotkania to : 
Nasza Ciąża 

TUTAJ możecie ją sobie pobrać na Androida. 


Apka wyświetla nam aktualny tydzień ciąży, prawdopodobną wagę i wzrost dziecka, oraz odlicza dni do końca ciąży. 

Drugą, którą mogę Wam polecić nieco bardziej rozbudowaną jest : 
HiMommy

TUTAJ możecie sobie pobrać. 

Od niej właściwie zaczynam dzień. To tak jakby sms od Waszego brzuszkowego lokatora. Informacje które przeczytacie dotyczą często jego rozwoju, samopoczucia, jakaś wskazówka dla Was dot. wykonania badań. Bardzo przyjemna aplikacja, która mile nastraja na cały dzień - codziennie przeczytacie coś nowego :) Mamy też zabawną, ruchomą ilustrację oraz porównanie rozmiaru do owocu. 
Trzecia apka warta uwagi to : 
Moja Ciąża

TUTAJ do pobrania. 

Jest znacznie bardziej rozbudowana i posiada kilka podstron (z których ja nie korzystam, bo wolę jednak wersje papierowe wszelkich list wyprawkowych np.) W aplikacji w każdym kolejnym tygodniu Waszej ciąży pojawiają się informacje dotyczące rozwoju Waszego Maluszka. Są też wskazówki, informacje dotyczące ewentualnych dolegliwości, które mogą pojawić się u Was. Co ciekawe, u mnie bardzo te wpisy się przekładają na moje aktualne samopoczucie. Więc okazuje się, że apka bywa pomocna w uspokojeniu, bo kiedy przeczytasz, że coś może Cię boleć w danym okresie ciąży - nie ukrywam - mnie cieszy, że "to normalne".
Jak wspominałam są też podstrony z możliwością odznaczania postępu w kompletowaniu wyprawki, czy też "przypominajki" o wizytach i badaniach kontrolnych. 

Czwarta i ostatnia aplikacja, którą mam na telefonie to :
Happy Baby 

TUTAJ można pobrać 

Apka podobna do poprzedniej, z tymże tutaj też mamy licznik, wskazówki zdrowotne, informacje o rozwoju naszego maluszka, porównanie wagowe i sporą dawkę wiedzy na temat tego co nas może dotknąć w danym tygodniu ciąży. 
Co fajne, w obu aplikacjach te wiadomości są inne, wzajemnie się uzupełniają, więc naprawdę można dużo dowiedzieć się o tym jak rozwija się nasze maleństwo. Przyjemne dla oka grafiki ze zmieniającą się w naszym łonie Kruszynką

Dla każdego coś dobrego, na pewno znajdziecie taką, która spełni Wasze oczekiwania, bo wybór jest naprawdę spory! 


1 komentarz:

zosia pisze...

Ciekawa apka na pewno ją przetestuje!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger