Misia i kalendarz na 2019 rok, czyli JESIENNE NOWOŚCI od Wydawnictwa Zielona Sowa.


Pasieka bardzo pożytecznych i pracowitych pszczół jest w dużym niebezpieczeństwie – pszczoły mogą stracić ukochany dom. Misia i Popik mają pomysł, jak je uratować – jest to jednak bardzo ryzykowne, a pszczoły wcale nie chcą opuszczać swojego ula. W parku Popik spotyka osłabionego, samotnego psa. W czasie wycieczki do lasu przyjaciele znajdują małego liska uwięzionego na dryfującym pniu. Czy przyjaciele uratują pszczoły? Czy bezdomny pies z parku wyzdrowieje i znajdzie nowy dom i kochającego opiekuna? Czy mały lisek odnajdzie swoją rodzinę?

Kolejne przygody naszej ulubionej Małej Pani weterynarz, które jak zawsze kończą się szczęśliwie, choć śledzimy pełni obaw czy wszystko będzie dobrze?!
Lisi szczeniaczek potrzebujący pomocy i jego przeciwieństwo - ogromny pies - Kudłacz, który okazuje się bezdomny. Historia z pszczółkami, która uczy nasze dzieciaki, że warto dbać o każdą istotę, zwłaszcza tak pożyteczną! 

Mnie osobiście niezmiennie zachwycają ilustracje. Chętnie powiększyłabym je i zawiesiła na ścianie w pokoju dzieci. Przyjemne dla oczu, doskonałe, ciepłe. 

Polecamy Wam kolejną część przygód Misi i Jej małych pacjentów.

Już za kilka dni listopad. A za nim, za moment koniec roku. Dlatego warto pomyśleć o nowym kalendarzu. Wydawnictwo Zielona Sowa ma w ofercie taki, który idealnie nadaje się na przykład na prezent pod choinkę. I nie jest on szaro-bury czy bordowy. Nie ma zwykłych - białych stron i nudnych przegródek do zapisywania ważnych spotkań. Nie znajdziecie w nim przepisów na upieczenie idealnego biszkoptu czy sposobu na przypalony garnek!

To ładny, elegancki kalendarz, idealny dla dla fanów książki Lewisa Carrolla (i nie tylko). Wzbogacony o klasyczne, doskonale rozpoznawalne ilustracje Johna Tenniela, a także o liczne cytaty z bajki. Miesiąc podzielony został na tygodnie, obok każdego dnia jest miejsce na drobne notatki, natomiast cała strona obok została przygotowana na szerze zapiski (coś idealnego dla blogera! :D). Na początku kalendarza umieszczono dodatkowo mini-słowniczek polsko-niemiecki, polsko-angielski, polsko-włoski oraz polsko-hiszpański. Kalendarz jest przyjemnych rozmiarów, w sam raz do kobiecej torebki, chociaż powiem Wam, że mój mąż też się nim zauroczył ! Nawet próbował mi już kilka razy go ukraść! 

Dzięki takiemu kalendarzowi, mam pewność, że przede mną magiczny, 2019 rok!

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger