Pierwsza zastawa. Jakże ważna sprawa! Początki rozszerzania diety.


Rozpoczęliśmy rozszerzanie diety. Około dwa tygodnie przed skończeniem szóstego miesiąca. Kacper bardzo był zainteresowany tym co jemy, wyciągał rączki więc postanowiłam spróbować. Zdecydowanie nie jest to jedzenie - zastępowanie cycusia jakimkolwiek pokarmem, bo nie możliwością jest najedzenie się pięcioma łyżeczkami :) Chodzi nam w początkowej fazie o pokazanie Mu, zapoznanie go z nowością, aby wiedział, że prócz cycusia są też inne smakowite rzeczy :) 


Z pomocą przy naszych początkach przyszła nam pierwsza zastawa od Canpol Babies. Co zabawniejsze, Bartuś ma dokładnie taką samą miseczkę i używa jej do dziś :) 


Jaka musi być pierwsza zastawa? 
- poręczna (aby dobrze trzymać ją w ręku)
- praktyczna (miseczka od Canpol'a posiada pod spodem gumeczkę, która przysysa się do gładkiego podłoża). 
- nowoczesna z możliwością mycia w zmywarce
- łyżeczki dopasowane do małej buźki 
- ładna :) Specjalnie umieściłam punkt "ładna" na końcu, bo choć ta od Canpol'a jest super, dla mnie ważniejsze są te punkty wyżej. 

Canpol wyszedł na przeciw naszym potrzebom i sprawuje się na piątkę z plusem :) 

W naszym zestawie znalazły się też śliniaczki, które pod materiałem mają nieprzeciekające ceratki, więc nawet jeśli coś wypadnie z buziaka nie pobrudzimy sobie ubranka. Dodatkowo mają bardzo ładne wzory, które aż żal zabrudzić ;) Mam nadzieję, że proszek poradzi sobie z plamami po jedzonku i będą nam długo służyć. 
Mamy też kubeczek niekapek, ale jego testy zaczniemy troszkę później, bo póki co Kacper pije jeszcze dużo z cycusia i nie wprowadzam jeszcze ani wody, ani tym bardziej soczków, bo nie widzę takiej potrzeby. 
Pierwsze co już teraz rzuciło mi się w oczy, to bardzo poręczne uchwyty, więc zapewne będzie łatwo trzymać je w małych łapkach. 

Obiecałam Wam też wspomnieć o smoczku, który uratował nam życie. Przetestowaliśmy kilka. Ładnych, znanych, polecanych, modnych. I dopiero właśnie ten od Canpol'a okazał się trafiony! Kacper używa go do spania i do podróży wózkiem. Dzięki niemu nie boję się już wychodzić z nim na dwór, a proces usypiania w domu skrócił się z (często) 30 minut do 10-15. Także ozłocę Canpola! :) Zdecydowanie jesteśmy zadowoleni z  zestawu BUNNY&COMPANY marki Canpol babies i polecamy Wam ten, oraz inne produkty tej znanej wszystkim firmy. 


1 komentarz:

Patrycja Iwanicka pisze...

Bardzo ciekawy wpis :)
Moja córka ma 4 miesiące i rozszerzanie diety przed nami :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger