Pierwsze spotkania z książką Kacperka. Zabawne historie Misia Koralika.

Jesteśmy rodziną "Czytaczy". Książki były w naszym domu od zawsze i od zawsze bardzo szybko poznajemy z nimi nasze dzieci. Bartek uwielbia nasze wieczorne seanse z książkami, liczę, że i Kacper będzie sięgał po nie równie chętnie. 

W Jego małe rączki wpadła seria o pewnym Misiu. Nie Puchatku i nie Koralgolu, choć zdecydowanie coś ich wszystkich łączy ;) 





Miś Koralik to seria stworzona z myślą o najmłodszych. Każda z książeczek opowiada nieskomplikowane i zabawne historyjki, których doświadcza nasz Mały bohater. Książeczki przyciągają wzrok Maluszka, gdyż są przepięknie i wyraziście ilustrowane. 

Opowiastki, z którymi możecie zapoznać się wyjaśniają wątpliwości małego czytelnika. Np. "Okulary" to historia o poszukiwaniu zagubionych okularów. Dziadek Misia tłumaczy w jakim celu się je nosi. Koralik poczynia spostrzeżenia, które wyjaśniają wiele wątpliwości, które mogą pojawiać się w małych, dziecięcych główkach. 

Seria książeczek "Miś Koralik" to nowości Wydawnictwa Wilga. Seria zawiera cztery kolorowe książeczki - "Miś Koralik Skarpetki", "Miś Koralik Rysa", "Miś Koralik Bulbul" i "Miś Koralik Okulary". Na końcu każdej z książeczek znajdziecie propozycję zabawy powiązanej z głównym tematem opowieści, a także pytania do dziecka, które pozwolą sprawdzić na ile dziecko zapamiętało historię opowiedzianą w książeczce oraz jakie wnioski z niej wyciągnęło, gdyż celem całej serii jest również przekazanie dziecku wiedzy, takiej jak np. przechodzenie na światłach czy oszczędzanie wody.

Autorką tekstów jest Grażyna Nowak-Balcer, a autorką ilustracji Anna Zboina.


"Miś Koralik" to świetna propozycja dla maluchów. Zwracają uwagę barwnymi ilustracjami oraz przyjaźnie nastawionym bohaterem. Dziecko chociaż małe, już teraz może utożsamiać się z misiem i tak jak on poznawać nowe rzeczy, uczyć się i bawić. Umieszczenie na końcu każdej książeczki zagadek oraz szablonu do wycięcia, dodatkowo podnosi jej atrakcyjność.



Kacper choć niewiele zrozumiał bardzo przyglądał się obrazkom, natomiast Bartek który równiez został zapoznany z treścią książeczek stwierdził, że są "super!". Któregoś popołudnia, kiedy poprosiłam Go, aby zabawił chwilę Kacpra bo miałam coś do zrobienia, pobiegł do pokoju i wrócił do brata z "Misiem Koralikiem". Opowiadał Mu swoimi słowami przeczytane wcześniej historyjki. Widok - bezcenny :) 




Seria o Misiu warta jest uwagi. Polecam ją na zbliżające się np. Mikołajki. Zapewniam Was, że spodoba się Waszym maluszkom :)

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger