Dlaczego Koty boją się ogórków? Odkryj tajemnice domowych zwierząt razem z Wydawnictwem Wilga.

Sekrety domowych zwierząt (kotów, chomików, psów i kucyków!) w końcu odkryte. Publikacja "Zabawne życie zwierząt domowych" rozbawi Cię do łez od pierwszych stron. Odnajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, dowcipne spojrzenie na zwierzęta z nutką autentycznych faktów naukowych. Dowiesz się m.in : 
  • O czym tak naprawdę myśli jamnik patrząc na długą kiełbaskę?
  • Dlaczego kot czasami omija kuwetę?
  • Dlaczego psy zjadają kupy na spacerze?
  • Z jakim zwierzakiem najlepiej się bawić?
  • Dlaczego zwierzęta są ze schroniska są znacznie lepsze niż te „nowe”?
Książka ta, to humorystyczna porcja wiedzy o zwierzętach z ogromna ilością zabawnych grafik. Dedykowana dzieciom w wieku 6-9 lat lub starszym (nawet dla dorosłych miłośników zwierząt). Czarno-białe grafiki są autorstwa wielokrotnego laureata konkursów graficznych Roba Jonesa. Autor książki James Campbell zadbał również o solidną dawkę empatii i edukacji w zakresie dbania o zwierzęta. Już 6-latek i starszy czytelnik jest na tyle, że opieka nad zwierzęciem domowym może stać się jego najważniejszym obowiązkiem oraz wielką przyjemnością. Dowcipne historyjki rozwiewają nasze wątpliwości, odkrywają nieznany i niezrozumiały świat naszych pupili. "Zabawne życie zwierząt" to taka troszkę encyklopedia, którą należy traktować z przymrużeniem oka. 

Książkę czytaliśmy systemem : Ja - Bartek, oraz Tata - Bartek. 
Mi - jako mamie - szczerze podobała się średnio, jakoś nie bardzo bawi mnie temat psich kup, zwłaszcza kiedy ostatnio notorycznie wjeżdżam w nie, spacerując po chodniku z wózkiem. Ciekawił mnie temat kota i ogórka :) Nareszcie wiem o co chodzi w tej teorii ;) 

Tacie i Bartkowi książka bardzo przypadła do gustu. Oboje zaśmiewali się do łez. Bardzo fajne jest to, że nie trzeba czytać jej strona po stronie. Jest to typ książki paragrafowej. Możesz uzupełniać wiedzę na dany temat, wrócić na początek, lub rozpocząć zupełnie nowe zagadnienie. W sumie fajnie, że na rynku pojawiają się takie książki. Jest to coś nowego, świeżego, co wprowadza dzieci w tematykę zwierząt i odsłania ich sekrety w tak przystępny sposób. 

Polecamy :) 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger