Niezawodny przyjaciel i Zimowa Przygoda. Czyli przygody psiaka, którego wszyscy doskonale znają.

Czekaliśmy na te premiery przebierając nóżkami. Oboje. I ja i Bartek, który jako psiarz pokochał Reksia jak "swojego" :) 
Reksio to nie tylko figle, psoty i zabawa. To też opowieści, które swoją treścią namawiają do słusznego i rozważnego postępowania.To opowieść o tym, jak nasz mały kundelek (pod czujnym okiem swojego Pana - Adasia) podejmuje się uszczęśliwienia mieszkańców schroniska dla zwierząt. Wybierają się tam autobusem. Droga jest daleka i dość niebezpieczna biorąc pod uwagę fakt, że oboje większość czasu spędzają na swoim przedmieściu, gdzie życie płynie nieco wolniej. 
Adaś zajęty doglądaniem drogi na mapie nie dopilnowuje swojego towarzysza i staje się nieszczęście. Reksio wysiada sam z autobusu! Czy zdoła odnaleźć swojego Pana? Czy misja podarowania zwierzętom w schronisku karmy, nowych legowisk się powiedzie? 
Ta historia uczy małego czytelnika nie tylko zwracania uwagi na to co dzieje się dookoła, w nowym, nieznanym otoczeniu. Stawiając Adasia i Reksia w trudnej sytuacji ukazuje więź, która łączy tych dwoje. Oboje robią wszystko, by wzajemnie się odnaleźć. 
Dodatkowym plusem historyjki jest zwrócenie uwagi na problem niedostatku w schroniskach. Adaś ochoczo organizuje zbiórkę dla potrzebujących zwierząt, po czym samodzielnie odwozi otrzymane dla nich podarunki. Liczy też, na wsparcie kolegów i koleżanek z klasy namawiając ich do adopcji psa lub kotka.Kolejny "dowód" na to, że "Bez Reksia, ani rusz!". W poprzednich częściach serii niejednokrotnie zarówno mieszkańcy podwórka jak i Adaś udowadniali, że bez Reksia zawsze dzieje sie coś złego, że Reksio często ratuje ich z różnorakich opresji. A to wyłowi dzwonek, a to rozwiąże spór w kurniku. Jest po prostu niezastąpiony!
W Zimowej przygodzie przeczytamy nie tylko o Igrzyskach, które zostaną zorganizowane pod czujnym okiem najlepszego sędziego i trenera (Reksia). Przeczytamy też mrożący w żyłach wątek nieco bezmyślnego Adasia, który postanawia wybrać się na łyżwy na pobliską sadzawkę. Lód okaże się za cienki, a z opresji wyciągnie Go niezawodny przyjaciel o który marzy każdy z nas. 
Reksio to psi Bohater. Bohater nie tylko książkowy, ale i taki który jest wzorem do naśladowania. Radosny, pomysłowy, przyjacielski i pomocny. Nikomu nie odmówi pomocnej łapki ;) 
Za swoim panem skoczyłby w ogień (albo i w tym wypadku w zamarźnięte jezioro), a dla swoich podwórkowych przyjaciół jest w stanie zrobić wiele.Serdecznie polecamy Wam kolejne części serii Reksia. My na pewno wrócimy do nich jeszcze nie raz, podobnie jak i do poprzednich, które przeczytaliśmy już wielokrotnie. 2 komentarze:

NaszCodziennik pisze...

Bardzo lubiłam Reksia. Córcie teraz oglądają. A zimową przygodę chętnie bym przeczytała.

mama Ewki pisze...

Reksio, to mój bohater, zawsze skory do pomocy, tak go pamiętam z dziecięcych lat. Książka kolorowa, dzieciom się podoba.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger