Nasze prezenty na Dzień Babci i Dziadka : Drzewka Szczęścia

Pierwszy plan był inny, ale został "podkradziony" przez panie z przedszkola ;) Jakby wyczytały w moich myślach. Ale, ale! Nie usiadłam, nie załamałam rąk. Tylko szybko zmieniłam koncepcję. 

Lubimy nie banalne prezenty. I przede wszystkim własnoręcznie wykonane. Bo takie, nie ukrywajmy cieszą najbardziej. Zawsze jestem dumna z siebie, że potrafię wykaraskać chociaż te pół godzinny dziennie, aby usiąść z moim starszym Skarbem i coś "podłubać". 
I oczywiście z tego Skarbu mojego, że zdarza się, że ma "dobry dzień" na to dłubanie i przysiądzie z zapałem i uśmiechem do tworzenia.

W tym roku zrobiliśmy drzewka szczęścia. Zawijanie drutu było bolesne - poharatałam sobie łapki, więc załóżcie jakieś rękawiczki ogrodowe, bo niby drut cieniutki, ale dziury w nadgarstkach porobił. Drzewka wbiłam w korki po winie, żeby się prosto trzymały w słoiczkach (po jogurtach z biedrony!) a korki "przysypałam" kamyczkami z własnych zbiorów plażowych. Dorzuciłam też kilka muszelek i kolorowy brokat. 

Na drzewku rosną guziczkowe kwiatki i listki. 

Wyszło ładnie! Jesteśmy zadowoleni. A TUTAJ znajdziecie zeszłoroczne prezenty, które robiłam razem z podopiecznym dla jego babci. Kwiatki i wytworki z masy solnej. 

TUTAJ wazoniki / świeczniki  i kolejne kwiatki. 

Jest jeszcze trochę czasu, więc zdążycie na pewno coś wspólnie zrobić!

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger