Literatura dla najmłodszych. Czytamy nowości od Wydawnictwa Wilga

Bardzo lubię literaturę dla dzieci, która "coś" wnosi do małej główki. Nie jakieś fiubzdziu o kupie, która wpada do sedesu (chociaż pewnie i tu znalazłaby się jakaś wartość naukowa, np. o tym, że należy robić kupę na sedesie, a nie w majteczki :P) 
Tym razem chcemy Wam z Kacperkiem pokazać książeczki, które wkroczyły dumnie na naszą listę TOP literatury dla najmłodszych. 
"Kocham" i "Mniam Mniam". z serii "Krok po kroku" od Wydawnictwa Wilga
Obie pięknie ilustrowane, przykuwają i cieszą wzrok i dużego i małego czytelnika. Pierwsza z nich ukazuje wartość wyrażania uczuć. Pokazuje jak wielką moc ma przytulanie z rodzicami i rodzeństwem. Dzięki tej pozycji Wasz Maluch pozna różnorodność uczuć. Czułość, miłość sympatię. Zrozumie, że są potrzebne od pierwszych dni życia i warto je okazywać nawet domowym pupilom.  
Oglądanie obrazków i opisywanie ich oraz powtarzanie słów wspomaga rozwój mowy malucha, wzbogaca jego słownictwo i rozbudza ciekawość świata. Książeczka jest świetnym wstępem do rozmowy o bogactwie napotkanych w codziennym życiu uczuć. Niektóre dzieci (dorośli zresztą też) mają z nimi problem, dlatego warto im podsunąć tą książeczkę ;) 

Druga pozycja, to świetny przewodnik po różnorodnych artykułach spożywczych. Zdrowe warzywa, owoce i inne smakowite potrawy zachęcają do sięgania po nie. Jakie produkty są dobre dla naszego zdrowia? Po co w ogóle jeść warzywa i owoce? I co pysznego można z nich wyczarować? Zachęcająca książeczka, która pomoże niejadkom skosztować produktów, które uważają za nudne i niesmaczne.Książeczki z serii "KROK PO KROKU", mają sztywne karty z zaokrąglonymi, bezpiecznymi dla maluszków rogami. Na 16 stronach, przeczytamy rymowane treści, które bardzo przyjemnie się słucha i szybko wpadają w ucho.
"KROK PO KROKU" są idealna dla maluszków, które dopiero poznają otaczający je świat. Każda część, to ci sami bohaterowie, czyli czteroosobowa wesoła i kochająca się rodzinka. Możemy poznać ich w różnorodnych okolicznościach, bo seria jest bardzo bogata - my na pewno sięgniemy po inne, a i Wam serdecznie je polecamy! Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger