Najlepszy prezent na pierwsze spotkanie z niemowlakiem. Mata edukacyjna od Canpol Babies z kolekcji Piraci

Koleżanka urodziła? Wypadałoby odwiedzić maluszka i wręczyć prezent na powitanie, po tej stronie brzuszka. Tak się utarło, taki zwyczaj, że jak się idzie pierwszy raz przynosi się podarunek. Możliwości w dzisiejszych czasach jest tyle co ludzi. Wszystko zależy od tego, czy Mały Człowiek jest członkiem naszej rodziny i jakimi funduszami dysponujemy. 

Dla mnie najlepszym prezentem dla noworodzia jest mata zwana edukacyjną. Pierwsze trzy miesiące zwykle, taki maluch oswaja się z nową rzeczywistością, która zaczęła go otaczać, ale potem takie miejsce do zabawy i ruchowej aktywności staje się jego codziennym placem zabaw. Nie ukrywajmy, że dla mamy często jest też ratunkiem, bo są maluchy, które potrafią bawić się tak długi czas, by mama mogła w spokoju zjeść śniadanie ;) 

Taki pierwszy plac zabaw musi być przede wszystkim bezpieczny (czyli dostosowany do malucha i jego ruchowych możliwości), kolorowy (przyciągający wzrok i stymulujący go, zachęcający do aktywności), trwały (wykonany ze starannością i z elementów, gwarantujących długi czas użytkowania). Przez nasze ręce przewinęło się wiele mat. Bartek był bardzo aktywnym użytkownikiem, ja pracując jako niania miałam do czynienia z kilkoma, a i Kacperek miał nie jedną. Właściwie rzecz biorąc do momentu, w którym nie zapoznaliśmy się bliżej z matą od Canpol babies z kolekcji Piraci - nie znałam takiej, która odpowiadałaby mi w 100%. Wszystkie były albo pstrokate (bezbarwne, bez pomysłu), albo płaskie/cienkie (trzeba było podkładać np. koc pod nie, aby dzidziol nie marzł od chłodu na podłodze), albo miały nudne zabawki, które nie zachęcały do podjęcia jakiejkolwiek aktywności. W dodatku materiał szybko płowiał, więc trwałość pozostawiała wiele do życzenia. 

 


Canpol babies wychodzi poza ramy! Już nie musicie dłużej szukać maty edukacyjnej, która zachwyci i Was i przyszłego Małego Użytkownika. 

Mata edukacyjna z kolekcji Piraci jest wyjątkowo puszysta i wygodnie się na niej leży (sama sprawdzałam!) wykonana jest z miękkiej, kolorowej tkaniny z ociepliną w środku.  • Została wyposażona w atrakcyjne elementy oraz kontrastowe, intensywne kolory stymulujące rozwój koordynacji wzrokowo - słuchowej oraz ruchowej dziecka.
  • Mata jest wyposażona w 5 piszczących lub grzechoczących zabawek, które możesz w każdej chwili odpiąć i podać dziecku do zabawy.
  • Wyjątkowo gruba tkanina pozwala na ułożenie maty na płaskich powierzchniach, dzięki czemu możesz mieć bawiącego się na niej malca zawsze w zasięgu wzroku.
  • Bardzo wygodna funkcja kojca pozwala na złożenie brzegów i zapięcie ich na silny rzep, dzięki czemu dziecko nie wyturla się poza obręb maty.
Dodatkowo, Wasz maluszek kiedy będzie ćwiczył leżenie na brzuszku może bawić się metkami, które zostały przytwierdzone do maty. Znajdzie też swoje odbicie w lusterku, lub włączy przyjemną dla uszka melodyjkę.
Funkcja kojca to mega pomysł. Choć oczywiste jest, że nie możemy w nieskończoność ograniczać pola do zwiedzania naszego Smyka. W pewnym momencie, gdy jest już nieco starszy warto zrezygnować z zapinania i pozwolić na odkrywanie świata  ! ;) 
Kacper wykazał ogromne zainteresowanie zabawkami zarówno tymi wiszącymi, jak właśnie metkami. Bawił się dłuższą chwilę. Mata jest naprawdę solidnie wykonana i śmiało wystawiam jej szóstkę w skali 1-6. Moim zdaniem to prezent idealny, którym sprawicie ogromną radość Maluchowi i Jego mamie. 

1 komentarz:

aagnieszkaa1 pisze...

Super! My też mamy matę z Canpola ale inny model. Można się na niej bawić i bawić :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger