Gerda. Historia wieloryba, który nauczy Cię wiele.

Gerda to młody wieloryb. Jej historia nie jest usłana wodnymi liliami. Jej historia jest smutna, tak jak Jej wielkie oczy. 
Nasza bohaterka zgubiła swoją rodzinę. Wielorybią mamę i tatę, oraz wielorybiego brata Larsa. I właśnie dlatego postanawia udać się w pełną niebezpieczeństw wyprawę przez bezkresny ocean. 

Odważna i uparta w swym zamierzeniu, podczas poszukiwań spotyka na swojej drodze Orki które doradziły jej, aby zawsze była sobą i aby zawsze słuchała głosu swojego serca, a dzięki ośmiornicy zwróciła uwagę na zaśmiecanie wody, która ją otacza. Gerda z ufnością przyjmuje słowa napotkanych stworzeń. 

W końcu trafia na starego narwala, który przypomina sobie, że kiedyś spotkał jej brata. Kieruje ją do Rajskiej Zatoki Wielorybów, gdzie być może odnajdzie to, czego szuka. 

Wielkie serducho naszej bohaterki napełnia nowa nadzieja, która pcha ją z nową wiarą ku Rajskiej Zatoce. Czy odnalazła brata? Czy czeka nas szczęśliwe zakończenie tej historii? Gerda to opowieść o tym, że nie należy się poddawać w dążeniu do wyznaczonego celu. To potwierdzenie tego, że aby osiągnąć sukces należy mieć otwarty umysł i przyjmować napotkane trudności, ale i serdeczne wsparcie i wskazówki. 

Książka jest pięknie ilustrowana. Przeprawa przez wielorybią podróż jest bardzo przyjemna zarówno dla oka jak i duszy. Treść jest bardzo melodyjna, idealna do czytania na dobranoc :) Serdecznie polecamy zapoznanie się z tą nowością od Wydawnictwa Zielona Sowa. 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger