Nie zapomnij o starszaku. Czyli o tym, że warto spędzić czas tylko z jednym dzieckiem - sam na sam.

Ostatnio wpadłam w taki ciąg bieganiny. Totalnie robiłam wszystko na najszybszych obrotach. Wiadomo : praca, dom, zakupy, gotowanie dla dzieci. Złapałam się na tym, że pomyślałam, iż potrzebowałabym złapać oddech w towarzystwie mojego starszaka. Bartek to już taki poważny, bardzo inteligentny młody facio. Nasza więź jest bardzo fajna, naprawdę nie mogę narzekać na to jak się zachowuje patrząc na inne dzieci w Jego wieku. Jest pomocnym, starszym bratem. Miewa swoje humorki, bunty, ale uwielbia się do mnie przytulać, jest czuły i opiekuńczy. Dlatego dla podtrzymania tego co nas łaczy postanowiłam, że raz w miesiącu będziemy wychodzić tylko we dwoje. Dawanie dziecku niepodzielnej uwagi przez jakiś czas, zwłaszcza regularnie jest bardzo ważne. Szcególnie kiedy pojawiło się w domu młodsze rodzeństwo. 
Kiedy byłam w ciąży z Kacprem, obiecałam sobie, że nigdy nie pozwolę na to, aby Bartek poczuł się odrzucony, zaniedbany, zazdrosny. Wielokrotnie pytałam Go przez ten rok, czy nie jest zazdrosny i nigdy nie usłyszalam (na szczęście!) pozytywnej odpowiedzi. Cieszę się. 

Tym razem zaplanowałam wyjścia "niespodzianki". Korzystając z możliwości darmowego wejścia do Centrum Nauki Eksperyment pokierowaliśmy sie właśnie tam - w piątek. Bartek był niedawno z przedszkolem, więc to On pełnil rolę mojego przewodnika, bo ja byłam bardzo dawno. Wystawa bardzo się rozbudowała - na plus. Warto wybrać się z dziećmi. Polecamy. W niedzielę poszliśmy pierwszy raz do Centrum Filmowego. Jeszcze nie mieliśmy okazji odwiedzić. Wybraliśmy się do kina na "Manu - bądź sobą". Bardzo przyjemna animacja z przesłaniem. Choć standardowo słownictwo mnie mocno zraziło "durny" -> w bajce dla dzieci, dlaczego pojawiają się takie słowa? Bartek był uśmiechnięty, dużo się do mnie przytulał. Widziałam, że ten NASZ czas bardzo dobrze Mu zrobił. Na kolejne wypady wybierzemy się już w maju i tym razem Jemu pozwolę zdecydować o tym, gdzie mają ponieść nas nogi. 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger