To co dobre dla Maluszka, czyli Bobovita w projekcie trnd.

Od czasu bycia w ciąży z Bartkiem zaczęłam bardzo zwracać uwagę na skład produktów, które jem, które potem podawałam Bartkowi, a teraz podaje Kacperkowi. 
Weszło mi to w nawyk. Zerkam na skład każdego opakowania. Istotne dla mnie jest aby produkt, który zamierzam kupić miał jak najmniej zbędnych (nie zdrowych, niepotrzebnych) składników. Im krótszy skład tym lepiej - wiadomo. 

Muszę się przyznać, że mam fisia na punkcie diety moich dzieci. Nie raz słyszałam, że przesadzam. Być może. Ale póki mam na to wpływ - nie będę świadomie ich truć. Sięgam po takie produkty i tak staram się komponować dietę, aby była urozmaicona, aby to co jedzą nie było jednym wielkim konserwantem naszpikowanym chemią i cukrem. 

Kaszki Bobovita poznałam już w czasach niemowlęcych Bartusia. Wtedy jednak nie było serii "Porcja zbóż", która jest wolna od dodanego cukru. Cieszę się, że producenci, zaczynają małymi kroczkami brać się za tą sferę. Dzieciom naprawdę można fajnie gotować bez używania cukru, soli. W paczce Ambasadorki BoboVita w projekcie trnd znalazły się trzy kaszki Porcji Zbóż (delikatna owsianka, 7 zbóż zbożowo - jaglana owocowa, bezmleczna 7 zbów zbożowo - jaglana), oraz Mus w tubce (jagody i truskawki z owocami i jogurtem oraz delikatne zboża). Paczka była dostosowana dla dziecka powyżej 8 miesiąca. W innej wersji były też takie dla dzieci powyżej 4 miesiąca. Kaszki Porcja Zbóż to pyszny, pełnowartościowy posiłek, pełen zbóż i owoców, który pysznie smakuje. Zawiera różnorodne składniki, nawet do 8 rodzajów wartościowych zbóż, witamin i składników mineralnych. Nie zawiera dodanego cukru, konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Każda partia zbóz przechodzi nawet ponad 600 testów jakości i bezpieczeństwa. Zboża BoboVita spełniają zatem restrykcyjne wymagania pod względem pozostałości pestycydów. Normy te są nawet do 1000 razy bardziej surowe niż dla zbóż dla dorosłych. Zboża wybierane są od najlepszych dostawców w Europie, którzy ściśle przestrzegają norm upraw zbóż dla dzieci. Z większością producent współpracuje już ponad 10 lat. 
Pośród produktów z lini Porcja Zbóż BoboVita znajdziecie kaszki dla dzieci od 4 miesiąca : ryżową o smaku waniliowym, mleczną mannę, bezmleczną mannę, bezmleczną kaszkę jaglanowo - ryżową. Dla dzieci od 6 miesiąca są m.in 4 zbożna gryczana jabłko gruszka, mleczna kukurydziano - ryżowa z trzema owocami. Dla Maluchow od 8 miesiąca 7 zbóż zbożowo - jęczmienna, zbożowo jaglana i dla starszaków od 10 miesiąca np. Kaszka mleczno - ryżowa z chrupkami ryżowymi owocowa, oraz 7 zbóż z płatkami kukurydzianymi banan - pomarańcza. 
Wybór jest ogromny, każdy znajdzie swój ulubiony smak. 

Bartek nie był  dzieckiem kaszkowym. Nie przepadał, musiałam się sporo nagimnastykować, aby zjadł kaszkę chociaż raz dziennie. 

Kacper jak z większością (spanie, wózek) idzie w ślady brata. Też nie przepada za kaszkami. Jednak jeśli już uda nam się złapać dobry dzień na jej zjedzenie sięgamy właśnie po BoboVitę z lini Porcja Zbóż ze względu na jej różnorodność, dobry skład i pyszny smak ! 

Polecamy i kaszki i zwracanie uwagi na to, co podajecie swoim dzieciom. To naprawdę tylko chwila dłużej przy sklepowej półce :) A zaprocentuje to dobrymi nawykami żywieniowymi Waszych pociech w przyszłości. 


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Mother and Son , Blogger